تورچ ماکسی 4000 | جوشکاری co2

صنایع جوشکاری بهجوش

گرمگن co2 چیست و در چه بخش هایی کاربرد دارد؟

به منظور استفاده از گاز کربن دی اکسید، احتیاج به مانومتر است. مانومتر های دارای یک میله برای متصل شدن به شیر کپسول هستند. طول این میله ها تقریبا زیاد است که زمان اتصال به بدنه سیلندر مشکلی به وجود نمی آید. این بخش همان جایی است که گرمکن co2  را به من آن وصل میکنند. این گرمکن علاوه بر اینکه از یخ زدگی چلوگیری میکند، میتواند دما را در کلیه بخش های که گاز از آن عبور می کند افزایش دهد.یکی از تجهیزات کاربردی در صنعت جوش و برش گرمکن co2 است که مخصوص گرم کردن گاز کربن دی اکسید برای استفاده مطلوب و بهتر برای عملیات و پروژه های مختلف جوشکاری و برشکاری است. از این مدل از گرمکن تنها برای گاز کرین دی اکسید کاربرد داشته و نمیتوانید برای گازهای دیگر از آن استفاده کنید. تنها درمواقع خاص از این محصول برای گازهای ازت و یا نیتروژن نیز استفاده می شود. به این نکته توجه کنید که استفاده از گرمکن co2 برای کپسول LPG بسیار خطرناک بوده و ممکن است نتایج جبران ناپذیری را برجای بگذارد.

قطعات تشکیل دهنده گرمکن گاز co2

استفاده از این قطعه در صنعت جوشکاری بالاترین استفاده را دارد که برای گرم کردن گاز خارج شده از سیلندر کاربرد دارد. این وسیله از قطعات مختلفی تشکیل شده است که عبارت است از:

اتصالات برنجی

بدنه گرمکن co2  ساخته شده از برنج است و کلیه اتصالات آن بر اساس آخرین اساتاندارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا طراحی و تولید شده است.

فیلتر محافظ

در این محصول دو فیلتر ورودی و خروجی قرار دارد که ناخالصی های را از گاز پالایش کند. این کار باعث افزایش طول عمر این گرمکن و مابقی تجهیزات میشود. این فیلترها ساخته شده از سرامیک است که به راحتی و صرف کمترین هزینه می توانید آن را تعویض کنید.

ترموستات

بر روی گرمکن گاز co2 ترموستات اتوماتیکی تعبیه شده است که تنظیم کننده دما است. به وسیله ترموستات می توانید درجه حرارت گاز خروجی را اندازه گیری کرد و آن را ثابت نگه داشت.

پوشش ABS

روکشی که بر روی گرمکن co2 قرار داده شده است از جنس ABS می باشد که از هدررفتن حرارت جلوگیری میکند. علاوه بر این موجب صرفه جویی در مصرف برق می شود.

سیم ارت

در این گرمکن از سیم ارت استفاده میشود که از خطرات مانند برق گرفتگی در حین کار با این وسیله جلوگیری خواهد کرد.

Untitled-1

شکل 1: گرمکن co2

جوشکاری به روش CO2 چگونه انجام می شود ؟

یکی از مهمترین تجاربی که برای افراد در زمان انجام فرآیند های جوشکاری به دست آمده است این است که چنانچه از ورود اکسیژن  نیتروژن به ناحیه جوشای جلوگیری کنید می توانید خواص شیمیایی و فیزیکی بهتری را داشته باشید. جوشکاری به وسیله قوس الکتریکی همراه با گاز محافظ کربن دی اکسید می تواند راهی بسیار مفید و کاربردی برای انجام جوشکاری انواع فلزااتسخت و یا غیر سخت در ضخامت های متفاوت باشد. در جوشکاری به این روش ممکن است یک لایه نازک بر روی سطح جوش قرار بگیرد. به این نکته توجه داشته باشید که حتما این لایه را از روی سطح جوش برطرف نمایید.

ویژگی های گرمکن co2 بهجوش چیست ؟

شرکت های تولیدی زیادی انواع لوازم جوش و برش را تولید می کنند و به فروش می رسانند. یکی از این شرکت ها بهجوش است. که اقدام به تولید گرمکن های co2 کرده است. گرمکن co2 بهجوش در واقع در بین محصولات تخصصی می باشد که در ساخت آن از ابزارآلات کمی استفاده شده است. این وسیله بیشتر  جنبه الکتریکی دارد. برای خرید این محصول به وبسایت behjoosh مراجعه نمایید.. تا بتوانید انواع گرمکن های جوشکاری را خریداری نمایید.

گرمکن های CO2 از چه برندهایی تولید شده است ؟

 • گرمکن توان جم
 • گرمکن های CO2 بهجوش

چرا باید از گرمکن گاز CO2 استفاده کرد؟

با توجه به اینکه گاز کرین دی اکسید سرد و چرب است و محلی که این گاز عبور از آن عبور میکند دارای قطر کمی است باید از گرمکن گاز CO2 استقاده میشود. به دلیل اینکه ماهیت این گاز چرب است روغن آن به مرور زمان در محل عبور باقی مانده و به علت سرد بودن آن موحب یخ زدگی مانومتر که از جنس مس است میشود. برای جلوگیری از وجود چنین مشکلاتی باید محل عبور گرم شود. بنابراین از گرمکن گاز CO2 باید استفاده کرد.

Untitled-1

انواع روش های انجام جوشکاری چیست ؟

 • جوشکاری قوس الکتریکی
 • جوشکاری و برشکاری در زیر آب
 • جوشکاری پلاستیک
 • جوشکاری انواع فلزات سنگین
 • جوشکاری در صنایع نظامی

چگونه باید این گرمکن را نصب کرد؟

برای انجام این کار ابتدا دستگاه را همراه با مهره برنجی به شیر سیلندر ببندید. انجام این کار به دلیل اطمینان جهت عدم نشت گاز از بخش مهره است.

سپس کابل ها را با در نظر گرفتن رنگ بندی رشته ها به جریان برق دویست و بیست ولت وصل نمایید. یکی از نکاتی که در زمان استفاده از این وسیله باید در نظر بگیرید این است که اتصالات به زمین را برای محافظت هرچه بیشتر از دستگاه کنترل نمایید.

چگونه باید از این گرمکن استفاده کرد؟

برای انجام این کار ابتداسبلندر گاز کربن دی اکسید را باز کرده و در مرحله بعد گرمکن را روشن کنید

زمانی که این دستگاه شروع به گرم شدن و روشن شدن لامپ شد میتوانید از کارکرد صحیح این وسیله اطمینان یابید

بعد از گذشت چند دقیقه و رسیدن این دستگاه به دمای تنظیم شده خاموش میشود و دوباره این عمل تکرار می شو و تا جایی ادامه می یابد که گاز خروجی به دمای ثابتی برسد. چنانچه قصد دارید که بیشتر از 30 دقیقه از این وسیله استفاده کنید بهتر است که شیر گاز را ببندید و جریان برق را از این وسیله قطع کنید.

شکل 2:گرمکن های co2 بهجوش

عدم استفاده از این گرمکن چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

 • کاهش قدرت ذوب
 • کاهش نفوذ جوش
 • کم شدم مقدار رسوبات جوش
 • بیشتر شدن جرقه ها در زمان انجام فرآِیند های جوشکاری
 • کاهش سطح کیفیت
 • صدمه رسیدن به رگلاتور و تورچ

انواع گرمکن های co2 چیست و به چند دسته تقسیم میشود؟

 • گرمکن های co2 گامی
 • گرمکن های co2 استوانه ای
 • گرمکن های co2 کتابی
Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

معرفی گرمکن های co2 مدل کتابی

گرمکن های co2  مدل کتابی جزء یکی از اولین دستگاه هایی است که ساخته شد. این وسیله بر روی میله ورودی گاز کربن دی اکسید بر روی مانومتر وصل میشود. با توجه به اینکه این دستگاه وظیفه گرم کردن گاز را بر عهده دارد بنابراین دارای درجه حرارات زیادی میباشد. بهتر است که این دستگاه را در محلی قرار دهید که دسترسی به آن کم باشد.

نقد و بررسی مبدل های حرارتی و ویژگی های آن !

در گرمکن های co2 برای افزایش درجه حرارت از مبدل هایی استفاده میشود که با نام مبدل های حرارتی شناخته میشود. مبدل های حرارتی برای انتقال حرارت ما بین دو و یا چند مایع استفاده میگردد. در کل مبدل های حرارتی وسایلی هستند که از محیط اطراف گرما را جذب می کند و در نهایت آن را به بخشی دیگر هدایت میکند. میتوان گفت که انجام بیشتر پروژه های صنعتی بدون این وسیله امکان پذیر نخواهد بود. این مبدل ها داری انواع مختلفی است که در این مقاله به توضیح آن ها می پردازیم

سؤالات متداول

بله. کلیه محصولات عرضه شده در وبسایت بهجوش مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا بوده وو با اطمینان خاطر میتوانید آنها را خریداری نمایید.

وبسایت بهجوش خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و آموزش کار با وسیله را به شما آموزش میدهند.

برای اینکه بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. و محصول خود را انتخاب نمایید. بعد از آن محصول به سبد خرید اضافه میشود و در نهایت این محصول برای شما ارسال خواهد شد.

ساختمان مبدل های حرارتی لوله ای به چه شکل است ؟

مبدل های حرارتی دارای تعداد زیادی لوله در ابعاد بسیار کوچک ایجاد شده است. این مبدل ها به صورت یک لوله باندل درون پوسته ای که استوانه ای شکل است قرار گرفته خواهد شد. انتقال حرارت به شیوه ارتباط میان دو سیال انجام میشود. استفاده از این مبدل ها عمدتا برای فشار و دمای بالا مناسب  است.

Untitled-1

معرفی مبدل های حرارتی صفحه ای و ویژگی های آن

این نوع از مبدل ها ازچندین صففحه انحنا دار ایجااد شده است. جنس این صفحات از استلنس استیل است. که به وسیله واشر های لاستیکی مخصوص، اقدام به ایجاد مسیرهای آب بندی شده میکند. بنا به نوع ساخت گرمکن های co2  میتوان از این نوع مبدل استفاده کرد. به طور کلی این نوع مبدل ها دارای دو نوع مستقیم و غیر مستقیم می باشد که در ادامه به توضیحات کامل آنها میپردزیم.

انواع مبدل های تماس مستقیم کدامند؟

 • مبدل های اسپیرال
 • مبدل های هواخنک
 • مبدل های صفحه ای
 • مبدل های لوله ای

مبدل های تماس غیر مستقیم به چند دسته تقسیم میشود؟

 • مبدل های دی سوپرهیترها
 • برج های خنک کن

اهمیت و خواص استفاده از گاز کرین دی اکسید در فرآیند های جوشکاری

یکی از گازهایی که از احتراق مواد آلی در برابر اکسیژن ایجاد میشود گاز کرین دی اکسید است. این گاز بی رنگ و فاقد بو است. که از آن در تولید انواع قطعات مختلف جوشکاری استفاده می شود. نام دیگر این وسیله هیتر نام دارد که استفاده از آن، از یخ زدگی گاز جلوگیری خواهد کرد. این هیتر ها بر حسب زمان و موقعیت می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.هیترها از نظر ظاهری به دو دسته استوانه ای و افقی تقسیم بندی می شود. بایذ به این نکته اشاره کرد تنها تفاوتی که این گرمکن ها با هم دارند در شکل ظاهری بوده که بنا به موقعیتی که قرار است است در آن جوشکاری کنید یکی از آن ها را انتخاب کنید. جهت خرید این محصول با مشاوران بهجوش تماس حاصل فرمایید تا به شما راهنمایی های لازم را ارائه دهند.

4 علت استفاده از گاز کرین دی اکسید در صنایع جوشکاری چیست؟

استفاده از این گاز  به عنوان گاز محافظ در جوشکاری قوس الکتریکی استفاده میشود. استفاده از این گاز در صنایع جوشکاری 7 مزیت را به همراه دارد که در ادامه به توضیح آن ها میپردازیم.

 • افزایش نفوذ

استفاده از گاز co2 باعث بهتر شدن نفوذ جوش میشود.

کاهش صرفه جویی

از دیگر مزیت های استفاده از این گاز صرفه جویی در هزینه ها در مقایسه با دیگر گازها مانند هلیوم و آگون میشود.

 • اکسیداسیون

به علت دمای زیاد قوس جوشکاری، گاز co2 به مونواکسید کربن و اکسیژن تجزیه میشود. که این امر باعث رخداد کمی اکسیداسیون درفلز جوش می گردد.

 • امکان ترکیب با سایرگاز ها

استفاده از گاز کرین دی اکسید با سایر گازها مانند آرگون همراه با ولتاژ پایین باعث میشود که پاشش ها در زمان جوشکاری به حداقل خود برسد. و جوشکاری راحت و امنی را برای شما فراهم میکند.

Untitled-1

4 نوع از قطعات یدکی گرمکن های کرین دی اکسید کدامند؟

 • المنت گرمکن co2
 • مهره گرمکن
 • قاب گرمکن
 • چراغ سیگنال گرمکن

اهمیت تعبیه چراغ سیگنال گرمکن co2 چیست ؟

در گرمکن های co2 از سیستم هشدار دهنده ای استفاده میشود که با نام چراغ های سیگنال گرمکن یاد میشود. به طور کلی این چراغ ها به عنوان یک سیستم هشدار دهنده هستند. هرکدام از این چراغ ها دارای علامت خاصی هستند.

 • اگر چراغ سفید روشن شود

روشن شدن این چراغ به این معناست وضعیت جریان دی سی را در گرمکن نشان میدهد

 • اگر چراغ سبز روشن شود

در صورت روشن شدن این چراغ به معنای این است که باید کلید محافظ از جان را فعال نمایید

اگر چراغ قرمز روشن شود: در صورت روشن شدن این چراغ دستگاه هشدار میدهد که چراغ محافظ از جان غیر فعال شده است.

 • در صورت روشن شدن چراغ زرد

اگر چراغ زرد در این دستگاه فعال شود به معنای اخطار دادن یکی از کلید های محافظ از جان است.

معرفی شافت (بلبرینگ) گرمکن های CO2 چیست ؟

استفاده از دستگاه گرمکن القایی بلبرینگ برای افزایش طول عمر بلبرینگ ها و سهولت و راحتی در زمان قرار دادن روی شافت بدون نیاز به فشار و ضربه ای خاص مورد استفاده قرار میگیرد. این محصول به صورت القایی کار میکند. که مناسب ترین روش برای گرم کردن بلبرینگ به شمار میرود. با این دستگاه میتوانید قطعات حلقوی بسته را تا درجه حرارت 400درجه حرارت گرم کرد.

مهمترین مزایا و محاسن استفاده از بلبرینگ گرمکن چیست؟

 • کاهش مصرف انرژی
 • قابلیت حمل آسان
 • قابل تنظیم برای درجه حرارت های مورد نیاز
 • پیشگیری از سایش و شل شدن در زمان قراردادن بلبرینگ
 • تشخیص و شناسایی ترک در بلبرینگ
Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

فاکتور های تاثیرگذار در قیمت این محصول چیست؟

گرمکن های co2 دارای برندهای مختلفی است که بر طبق این برندها قیمت آنها متفاوت است. با توجه به اینکه محصولات ارائه شده در سایت behjoosh ساخت کشور ایران و یا چین است، میتواند در این قیمت تاثیر گذار باشد. برای اطلاع از قیمت دقیق محصولات می توانید با شماره های قرار داده شده در سایت ما تماس بگیرید. و از مشاوران ما در مورد قیمت و ویژگی های دقیق محصولات اطلاعات جامعی را کسب نمایید.

مهمترین خصوصیات گرمکن Co2 بهجوش چیست ؟

 • توان و کارایی زیاد
 • کاهش مصرف برقش
 • داشتن قابلیت تنظیم درجه حرارت
 • طول عمر بالا این دستگاه
 • وجود سیستم ارت

علاوه بر مزایایی که این دستگاه می تواند داشته باشد دارای مشکلاتی هم است. که برخی از این مشکلات می تواند افت استحکام سطح ظاهری جوش، نبود کیفیت مناسب سطح ظاهری جوش، کاهش قدرت ذوب اشاره کنیم. بیشترین کاربرد این دستگاه در صنعت جوشکاری و جهت گرم کردن گاز خارج شده از سیلندر استفاده میشود. بدنه این محصول از فلز با استحکام برنح بوده و مطابق با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده است.

سؤالات متداول

بله. کلیه محصولات عرضه شده در وبسایت بهجوش مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا بوده وو با اطمینان خاطر میتوانید آنها را خریداری نمایید.

وبسایت بهجوش خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و آموزش کار با وسیله را به شما آموزش میدهند.

برای اینکه بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. و محصول خود را انتخاب نمایید. بعد از آن محصول به سبد خرید اضافه میشود و در نهایت این محصول برای شما ارسال خواهد شد.

شیوه خرید این دستگاه از فروشگاه اینترنتی بهجوش

فروشگاه اینترنتی بهجوش بهترین ابزارآلات جوشکاری و برشکاری را به مشتریان خود عرضه میکند. Behjoosh در کنار تجربه های درخشان و موفقی که دارد می تواند به شما در زمینه خرید این دستگاه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد. به دلیل اینکه افراد زیادی در زمان انجام پروژه های جوشکاری از کاهش فشار رنح میبرند، بنابراین این فروشگاه با عرضه انواع مختلف گرمکن co2 میتواند این مشکل را حل کند.