تورچ ماکسی 4000 | جوشکاری co2

صنایع جوشکاری بهجوش

تعریف جوشکاری و و هر آنچه که در این رشته وجود دارد

جوشکاری مشعل می تواند روشی مبتکرانه و خلاقانه برای استفاده منطقی از زمان و ایجاد چیزی باشد که می توانید به آن افتخار کنید. بسیاری از مردم عادی جوشکاری مشعل را به عنوان سرگرمی در نظر می گیرند تا همه چیز را از براکت، دروازه، حصار و قاب گرفته تا موتورهای کامل و اتومبیل ها از ابتدا بسازند. از نمونه شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کند می توانیم به شرکت بهجوش (behjoosh) اشاره کنیم. از نمونه وسیله هایی که در این زمینه از آن استفاده می کنیم می توانیم به گردنه تورچ co2 اشاره کنیم.

اما بسیاری از افرادی در این حرفه وارد می شوند تعجب می کنند که چگونه از مشعل جوشکاری به طور موثر استفاده کنند؟تعدادی نکات ایمنی و روشهای استاندارد کار وجود دارد که همیشه باید در زمان شروع کار با جوش مشعل رعایت کنید. این نکات نه تنها از تصادف پیشگیری می کند، بلکه کیفیت پروژه هایی را که ایجاد می کنید نیز بهتر می کند. از جمله وسیله هایی که در این زمینه از آن استفاده می شود می توان به گردنه تورچ  co2اشاره کرد.

جوشکاری مشعل برای مدت طولانی وجود داشته است. قبل از اینکه الکتریسته در دسترس باشد، به طور وسیع در کشاورزی و جوامع روستایی استفاده می شد.تجهیزات جوش مشعل با سوزاندن مخلوطی از گاز استیلن و اکسیژن انرژی گرمایی تولید می کنند. ابزارهای جوش مشعل بسیار اثر گذاراست و می تواند دمای شعله را تا حود ۵۶۰۰ درجه ی فارنهایت برساند. گردنه تورچ  co2در این زمینه از ان استفاده می شود. از نمونه شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کند می توان بهجوش (behjoosh) اشاره کنیم.

تعریف و چگونگی عملکرد دستگاه های جوشکاری چگونه است

دستگاه جوش مشعل بسیار متنوع است و می تواند برای پروژه های گوناگون از ریزترین ابزار تا بزرگترین سازه مورد استفاده قرار گیرد. به یک قطعه واحد نیاز دارد که توانایی حمل حرارتی خود را ایجاد کند. دستگاه های جوش مشعل را می توانیم برای حرارت دادن، برش جوش و برنج انواع گوناگون فلزات استفاده کرد. آنقدر قوی است که حتی می تواند با فولاد کار کند. از جمله وسایلی که در جوشکاری استفاده می شود می توان به گردنه تورچ co2 اشاره کرد.

لباس مشعل اصلی از دو سیلندر فشار قوی با گازهای مختلف تشکیل شده است. یک سیلندر حاوی اکسیژن و دیگری برای استیلن است. هر دو سیلندر از طریق دو تنظیم کننده کنترل فشار مربوطه به مشعل متصل می شوند. یک شلنگ دوگانه اکسیژن و استیلن را از تنظیم کننده ها تامین می کند.انواع مختلف راهنمایی را می توان به نازل مشعل وصل کرد تا نتیجه دلخواه را بدست آورد. دسته را می توان با سر برش، نوک جوش یا اتصال گرمایشی برای برش، جوش یا قالب بندی فلز در صورت نیاز وصل کرد. گردنه تورچ co2یکی از ابزارهایی است که در صنعت جوشکاری از آن بسیار استفاده می شود. شرکت بهجوش (behjoosh) از نمونه شرکت هایی است که در زمینه ابزار های جوشکاری فعالیت دارد.

مشعل جوشکاری و طرز استفاده ی آن در جوشکاری

اگر از مشعل برای بریدن فلز استفاده می کنید، به یک نوک برش اضافی نیاز دارید که به انتهای سر برش متصل شود. این نوک اضافی به کنترل ضخامت شعله کمک می کند و برش فلزات ضخیم تر را سهولت می بخشد.در بیشتر موارد، تجهیزات جوش مشعل بر پایه اکسیژن و استیلن به دمای کاری یکسان به 5620 درجه سانتی گراد می رسند. برخی افراد به اشتباه تصور می کنند که مخزن بزرگتر به معنای دمای بالاتر است در حالی که مخزن گاز کوچکتر دمای پایین تری ایجاد می کند. این صحیح نیست. اندازه کپسول های گاز شما هیچ تاثیری بر دمای شعله نخواهد داشت. این فقط بر مدت دوام شعله تأثیر می گذارد. گردنه تورچ co2 یکی از وسایل کاربردی در این زمینه می باشد.

پیشنهاد می شود قبل از شروع کار روی پروژه، سیلندرهای خود را با گاز مناسب پر کنید. این کار از مشکل تمام شدن گاز در زمان کار جلوگیری می کند. گاز را می توان در اکثر فروشگاه های لوازم جوش پر کرد.هر موقع که روی پروژه جوشکاری کار می کنید، ایمنی باید مسئله اصلی شما باشد. اطمینان حاصل کنید که لباس های محافظ شامل دستکش های آستین بلند، شلوار و پیراهن های بلند، کفش های جوشکاری و پوشش کافی برای چشم و صورت بپوشید. از جمله وسیله هایی که در این زمینه از آن ها بسیار استفاده می کنیم گردنه تورچ  co2می باشد.

Untitled-1

طرز استفاده از کپسول اکسیژن و روشن کردن مشعل

جوش مشعل شعله بسیار بالایی ایجاد می کند. همچنین زمان برش فلز، پاشش زیادی ایجاد می شود. اطمینان حاصل کنید که در فضای باز کار می کنید و هیچ ماده قابل اشتعال یا مواد شیمیایی در اطراف وجود ندارد که سبب آتش سوزی شود. پیش از روشن کردن مشعل، موارد زیر را بررسی کنید.اطمینان حاصل کنید که دریچه های مشعل کاملاً بسته شده اند.فاصله خود را از جلوی تنظیم کننده حفظ کنید.شیرهای سیلندر اکسیژن و استیلن را به آرامی باز کنید.پیچ تنظیم کننده را با توجه ی زیاد تنظیم کنید.دریچه های مشعل را با باز و بسته کردن جداگانه بررسی کرده و تنظیمات فشار روی رگولاتورها را به خوبی تنظیم کنید.در صورت بریدن فلز، اهرم برش را فشار داده و فشار را پیش از روشن کردن شعله تنظیم کنید. وسیله ای که در این زمینه می تواند به ما کمک کند عبارت است از گردنه تورچ co2

آموزش روشن کردن مشعل جوشکاری به صورت مرحله به مرحله

برای روشن کردن مشعل می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید:

هر دو خط گاز اکسیژن و استیلن را جداگانه پاک کنید. شیر گاز بنزین را روشن کنید، بیشتر از دور نزنید.از جمله کمی فندک را کج کنید تا اندکی سوخت در جام جرقه گیر کرده و مشعل را به آرامی با ضربات روشن کنید. جریان استیلن را در مشعل زیاد کنید تا موقعی که شعله از انتهای نوک خارج شود و دودی از شعله خارج نشود. فشار را تا زمانی که شعله به نوک تفنگ بازگردد کم کنید. شیر اکسیژن را باز کرده و تنظیمات را تا رسیدن به شعله خنثی انجام دهید. اهرم اکسیژن را فشار داده و هرگونه تنظیمات لازم را در شعله انجام دهید.از جمله وسیله هایی که در این زمینه می توانیم از آن استفاده کنیم می توانیم به گردنه تورچ co2 اشاره کنیم. شرکت بهجوش (behjoosh) سعی می کند که در این زمینه به شما خدماتی را ارائه کند.

می توانید از جوش مشعل برای اهداف مختلف از جمله برش، جوشکاری و گرمایش فلز استفاده کنید. برش متداول ترین فرآیند در جوشکاری مشعل است. شما باید یک سر برش را به دسته مشعل وصل کرده و یک نوک برش را در انتها وصل کنید. اتصال و نوک ترکیبی از گاز استیلن غنی شده با اکسیژن را می سوزاند تا دمای بسیار بالایی ایجاد کند. زمانی که اهرم اکسیژن فشرده می شود، جریان اکسیژن را به شعله می رساند که می تواند اکثر انواع فلزات را از بین ببرد. این روش برش فلز مشعل کاملاً قابل حمل است، این یک شعله طولانی ایجاد می کند که می تواند مواد ضخیم را با انواع نوک برش برش دهد به مهارت زیادی احتیاج ندارد.یکی از ابزارهای مهمی که در این زمینه وجود دارد گردنه تورچ co2 می باشد.

انواع مختلف جوشکاری و و توضیح همه ی آن

 حتی مبتدیان می توانند به سرعت بر آن مسلط شوند. این روش برش فلز مشعل کاملاً قابل حمل است. این یک شعله طولانی ایجاد می کند که می تواند مواد ضخیم را با انواع نوک برش برش دهد. به مهارت زیادی احتیاج ندارد و حتی مبتدیان می توانند به سرعت بر آن مسلط شوند. مخلوط گاز اکسیژن و استیلن فقط برای برش فولادهای مبتنی بر آهن خوب است.

مشعل جوشکاری استیلن شامل استفاده از مخلوطی از گاز کربن-هیدروژن و اکسیژن خالص برای ایجاد شعله ای است که می تواند به دمای بیش از 3000 درجه سانتی گراد برسد. این درجه حرارت بالا به حدی گرم است که حتی فولاد را ذوب می کند. این یک گودال از فلز مذاب ایجاد می کند که می تواند در یک مهره به هم وصل شود و سازه های فلزی را جوش دهد. تجهیزات مشعل نیز معمولاً برای گرم کردن فلز استفاده می شود. نوک مخصوص گرمایش که معمولاً برای این منظور استفاده می شود، معمولاً لباس مشعل اولیه ندارد، اما می توانید آن را جداگانه خریداری کنید. از جمله ابزارهایی که در این زمینه وجود دارد گردنه تورچ co2می باشد.

Untitled-1

نوک گرمایش مستقیماً به دسته مشعل متصل می شود. این نوک گرم کننده دارای سوراخ های متعددی در نازل است که اجازه می دهد چندین شعله از نوک خارج شوند. این شعله های متعدد می توانند به سرعت منطقه وسیع تری از سطح فلز را گرم کنند که سبب خم شدن یا راست شدن قطعه فلزی می شود. تجهیزات مشعل می توانند فلز را بسیار سریعتر از سایر انواع تجهیزات گرمایش گاز گرم کننداین تجهیزات سبک و قابل حمل برای کار در فضای باز استیادگیری آن آسان است و به مهارت خاصی احتیاج ندارد. گردنه تورچ co2از جمله وسیله هایی است که در این زمینه از ان استفاده می کنیم.

جوشکاری مدرن و تجهیزاتی که در آن باید استفاده کنیم

گرم کردن فلز نیاز به سوخت زیادی دارد و می تواند گران تمام شودجوشکاری فلزاگرچه این روش جوشکاری ترجیح داده نمی شود، اما از تجهیزات مشعل برای جوشکاری نیز می توان استفاده کرد. در این جا می خواهیم یکی از ابزار های مهم این زمینه را به شما معرفی کنیم. این وسیله گردنه تورچ co2نام دارد. شرکت بهجوش(behjoosh) می تواند به ما در این زمینه کمک کند.

 می توانید یک نوک جوش را به دسته مشعل وصل کنید تا جلوه مورد نظر را بدست آورید.شعله کنترل شده برای تولید دمای بسیار بالا استفاده می شود که فلز پایه را به حالت گودال یا مایع آب می کند. در این مرحله، میله جوشکاری گاز به داخل گودال مذاب فرو می رود. میله با فلز پایه تزریق می شود و آنها به یک قطعه فلز تبدیل می شوند و جوش را ایجاد می کنند.میله جوش باید با ترکیب فولاد فلز پایه برای جوشکاری خالص و کیفیت خوب مطابقت داشته باشد. از جمله وسیله هایی که در این زمینه از آن استفاده می کنیم عبارت است از گردنه تورچ co2.

روش های جوش کاری و شیوه ی انجام آن

اگرچه این روش جوشکاری ترجیح داده نمی شود، اما از تجهیزات مشعل برای جوشکاری نیز می توان استفاده کرد. می توانید یک نوک جوش را به دسته مشعل وصل کنید تا جلوه مورد نظر را بدست آورید. شعله کنترل شده برای تولید دمای بسیار بالا استفاده می شود که فلز پایه را به حالت گودال یا مایع آب می کند. در این مرحله، میله جوشکاری گاز به داخل گودال مذاب فرو می رود. میله با فلز پایه تزریق می شود و آنها به یک قطعه فلز تبدیل می شوند و جوش را ایجاد می کنند.

تجهیزات مشعل می توانند فلز را بسیار سریعتر از سایر انواع تجهیزات گرمایش گاز گرم کننداین تجهیزات سبک و قابل حمل برای کار در فضای باز استیادگیری آن آسان است و به مهارت خاصی احتیاج ندارد. از جمله وسیله هایی که در این زمینه از آن ها استفاده می کنیم می توانیم به گردنه تورچ co2 اشاره کنیم.

گرم کردن فلز نیاز به سوخت زیادی دارد و می تواند گران تمام شودجوشکاری فلزمیله جوش باید با ترکیب فولاد فلز پایه برای جوشکاری خالص و کیفیت خوب مطابقت داشته باشد. در جوشکاری ما از ابزارهای گوناگونی استفاده می کنیم. از جمله وسیله هایی که در این کاربرد بسیاری دارد می توانیم به گردنه تورچ co2اشاره کنیم.

Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

آیا می توان با مشعل جوشکاری برش جوش داد؟

ممکن است از یک دستگاه جوش اکسی استیلن برای برش و جوشکاری استفاده شود. با این حال، برای به دست آوردن مشعل مناسب، لازم است ضمیمه برش یا جوش مناسب را به نازل وصل کنید.

فرق بین مشعل برش کاری و مشعل جوشکاری چیست؟

مشعل برش برای برش فلزات به قطعات کوچکتر و مشعل جوشکاری برای ذوب و اتصال قطعات مختلف فلز به یکدیگر استفاده می شود.در مشعل برش با سوخت اکسی، دو سوپاپ اکسیژن وجود دارد در حالی که تفنگ جوشکاری از یک سوپاپ استفاده می کند. شما شروع به برش فلز در لبه با یک مشعل می کنید و سپس شیر دوم را روشن می کنید تا ورق را برش دهید. گردنه تورچ co2از جمله وسیله هایی است که در این زمینه ی جوشکاری دارای کاربرد زیاد می تواند باشد.

اولین اکسیژن یا استیلن را چه چیزی روشن می کنید؟

پس از اتصال سیلندرهای اکسیژن و استیلن، ابتدا باید سیلندر گاز استیلن را روشن کنید تا شعله روشن شود. برای تنظیم قدرت شعله، باید شیر اکسیژن را دنبال کنید.هنگام خاموش کردن مشعل، ابتدا گاز اکسیژن و سپس سوخت را ببندید.جوشکاری فورج در روزهای قدیم برای اتصال فلزات به عنوان مفصل دور و ته استفاده می شود.جوشکاری قوس فلزی برای جوشکاری تمام فلزات آهنی و غیر آهنی با استفاده ازالکترودهای چوبی مصرفی جوشکاری قوس کربنی برای جوشکاری تمام فلزات آهنی و غیر آهنی با استفاده ازالکترودها و فلز پرکننده جداگانه. اما این یک فرآیند جوشکاری آهسته است و بنابراین نیست. در این زمینه ما دارای ابزارهای بسیار مهمی می باشیم. یکی از این ابزار های بسیار مهم گردنه تورچ co2می باشد.

 استفاده از در حال حاضر جوشکاری قوس غوطه ور برای جوشکاری فلزات آهنی، صفحات ضخیم تر و برای جوشکاری استفاده می شودجوش CO2 (جوشکاری قوس فلزی گاز) برای جوشکاری فلزات آهنی با استفاده ازسیم پرکننده به طور مداوم تغذیه می شود و فلز جوش و قوس را با گاز دی اکسید کربن محافظت می کند.جوش TIG (جوشکاری قوس گاز بی اثر) برای ضدزنگ استفاده ه می شود جوشکاری فولاد،آلومینیوم برای جوشکاری تمام فلزات آهنی و غیر آهنی استفاده می شودو قوس دارای دمای بالاتری نسبت به سایر فرایندهای جوشکاری قوس است. اگر از نوک برش درست استفاده نکنید، دمای بالاتر می تواند فلزات نازک را مخدوش کند. گردنه تورچ co2 از جمله وسایلی است که در این زمینه از ان استفاده می شود.

سؤالات متداول

بله. کلیه محصولات عرضه شده در وبسایت بهجوش مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا بوده وو با اطمینان خاطر میتوانید آنها را خریداری نمایید.

وبسایت بهجوش خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و آموزش کار با وسیله را به شما آموزش میدهند.

برای اینکه بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. و محصول خود را انتخاب نمایید. بعد از آن محصول به سبد خرید اضافه میشود و در نهایت این محصول برای شما ارسال خواهد شد.

تعریف فرایند جوشکاری و شیوه ی های مختلف آن

جوشکاری یک فرایند اتصال دائمی است که در آن دو قطعه فلز با یکدیگر یک قطعه را با حرارت دادن فلزات به نقاط ذوب خود تشکیل می دهند. فلز اضافی که فلز پرکننده نیز نامیده می شود در مدت فرآیند گرمایش اضافه می شود تا به اتصال هر دو قطعه به یکدیگر کمک کند. به طور کلی، این فرایندی است که در آن دو قطعه فلزی مشابه (یا) غیرمتعارف ممکن است با حرارت دادن آنها به دمای کافی به هم متصل شوند. در جوشکاری استفاده از ابزارهای با کیفیت می تواند کار شما را سهولت ببخشد. یکی از این ابزارهای مهم گردنه تورچ co2می باشد.

 در این جا می خواهیم به بررسی یکی از ابزار های مهم صنعت جوشکاری بپردازیم. نام این وسیله گردنه تورچ co2می باشد. تا فلزات با (یا) بدون اعمال فشار و با (یا) بدون کمک متصل شوند. یک دستگاه جوش برای ایجاد گرما و اعمال فلز پرکننده استفاده می شود. فلز پرکننده برای تشکیل اتصال، یا از خود الکترود (یا) توسط مواد پرکننده تأمین می شود. درجه حرارت تولید شده از 6000 درجه تا 7000 درجه سانتی گراد است.

تورچ ماکسی 4000 | جوشکاری co2

صنایع جوشکاری بهجوش

جوشکاری MIG و چگونگی انجام آن در صنعت مدرن

 بنابراین، اجازه دهید بحث کنیم که انواع مختلف فرآیندهای جوشکاری چیست و چگونه در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. جوشکاری MIG برای جوشکاری با گاز بی اثر فلزی وجود دارد. این فرایند جوشکاری MIG به عنوان جوشکاری قوس فلزی گاز نیز شناخته می شود که می توانید آن را جوشکاری سیم نیز بنامید. گردنه تورچ co2 یکی از وسایلی است که در صنعت جوشکاری از آن استفاده ی بسیار زیادی می شود. در این نوع جوشکاری، یک سیم نازک به عنوان الکترودی عمل می کند که از قرقره متصل به اسلحه از طریق یک لوله انعطاف پذیر تغذیه می شود و از نازل روی تفنگ جوش یا مشعل خارج می شود. هنگامی که ماشه روی تفنگ جوش کشیده می شود سیم به طور مداوم تغذیه می شود. همچنین به عنوان جوشکاری قوس فلزی با دست، جوشکاری با قوس محافظ شار، یا جوشکاری با چوب شناخته می شود. در این نوع فرآیند جوشکاری که در آن قوس بین میله یا الکترود فلزی (با روکش شار) و قطعه کار زده می شود، سطح هر دو میله و قطعه کار ذوب می شود و یک استخر جوش ایجاد می کند. یکی از وسایلی که در این زمینه از آن استفاده ی کاربردی بسیاری می شود گردنه تورچ co2می باشد.

توضیح چگونگی انجام جوشکاری MIG به صورت جز به جز

 ذوب همزمان پوشش شار روی میله باعث تولید گاز و سرباره می شود که اتصال جوش را از محیط محافظت می کند. جوشکاری قوس فلزی محافظ یک فرایند مختلف ایده آل برای اتصال مواد آهنی و غیر آهنی با ضخامت مواد در همه موقعیت ها است. جوشکاری TIG از الکترود تنگستن استفاده می کند زیرا تنگستن دارای نقطه ذوب بالا است. وقتی الکترود جوش tig را می گیریم داغ می شود اما ذوب نمی شود، می گوییم که یک الکترود غیر قابل مصرف است. الکترودهای غیر قابل مصرف به این معنی نیست که برای همیشه دوام نمی آورد و به این معنی است که ذوب نمی شود و بخشی از جوش می شود. جوشکاری قوس پلاسما یک فرایند جوشکاری قوسی است. گردنه تورچ co2از جمله ابزارهایی است  که در این زمینه دارای کاربرد بسیاری می باشد.

 که از گرمای تولید شده توسط یک قوس فشرده بین الکترودهای غیرقابل مصرف تنگستن و قطعه کار (فرآیند قوس منتقل شده) یا نازل تنگ کننده آب سرد (فرآیند قوس غیر منتقل شده) استفاده می کند. پلاسما ترکیبی گازی از یونهای مثبت، الکترونها و مولکولهای گاز خنثی است. فرآیند قوس منتقل شده جت های پلاسما با چگالی انرژی بالا ایجاد می کند و می تواند برای جوشکاری و برش سرامیک های سریع، آلیاژهای مس، فولادها، آلومینیوم، آلیاژهای نیکل و آلیاژهای تیتانیوم استفاده شود. جوشکاری با پرتو الکترونی یک فرایند جوشکاری است که گرمای ایجاد شده توسط پرتو الکترونهای پرانرژی را اعمال می کند. در این جا می خواهیم یکی از ابزارهای بسیار مهم را در این زمینه به شما معرفی کنیم. اسم این وسیله گردنه تورچ co2 می باشد.

Untitled-1

کاربرد های مهم جوشکاری در صنعت و چگونگی آن

الکترونها به قطعه کار برخورد می کنند و انرژی جنبشی آنها به انرژی حرارتی تبدیل می شود و فلز را گرم می کند تا لبه های قطعه کار به هم متصل شده و پس از انجماد جوش ایجاد شود. همچنین یک فرآیند جوشکاری حالت مایع است. که در آن، اتصال فلز به فلز در حالت مایع یا مذاب ساخته می شود. همچنین به عنوان یک فرآیند جوشکاری توصیف می شود زیرا انرژی جنبشی الکترون ها را برای اتصال دو قطعه فلزی قبول می کند. در جوشکاری لیزری مفصل به صورت دنباله ای از جوش های نقطه ای همپوشانی یا به صورت جوش مداوم شکل می گیرد. جوشکاری لیزری در صنایع الکترونیک، ارتباطات و هوافضا برای تولید تجهیزات پزشکی و علمی با ترکیب اجزای کوچک استفاده می شود. گردنه تورچ co2از جمله وسایلی است که علاوه بر جوشکاری در صنعت های دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

تحولات جدید در جوشکاری پیشرفته و مدرن چگونه بوده است

تحولات اخیر در زمینه های فناوری پیشرفته به طور قابل توجهی تغییر کرده است. صنعت جوشکاری که در آن اتوماسیون، رایانه، کنترل فرایند، علمی پیچیده است. وسایل و روشهای پردازش پیشرفته همه متداول هستند. مهندسان امروز و تکنسین ها باید از سیستم های پیچیده پشتیبانی کرده و از جوشکاری پیچیده استفاده کنند. جوشکاری قوس فلزی گاز، که به آن جوشکاری MIG یا (گاز بی اثر فلزی) نیز گفته می شود، یکی از عملیات های کلیدی در تولید صنعتی است. خواننده  با موضوعات مختلف از جمله انتخاب گازهای محافظ، مواد پرکننده، تجهیزات جوشکاری و بسیاری از توصیه های کاربردی رو به رو می شود. از جمله وسیله هایی که در این زمینه استفاده می شود می توان به گردنه تورچ co2اشاره کرد. تحولات در فرآیندهای مختلف مانند: جوشکاری قوس با هسته شار ؛ جدید پربازده مواد و روش ها؛ جوشکاری MIG پالسی ؛ MIG-لحیم کاری ؛ کاربردهای جوشکاری روباتیک و بهداشت و ایمنی شغلی این برای مهندسان جوشکاری ضروری است، مهندسان تولید، طراحان و همه کسانی که در تولید صنعتی دخیل هستند. از جمله وسیله هایی که در این زمینه از آن ها استفاده می شود می توانیم به گردنه تورچ co2 اشاره کنیم.

معایب جوشکاری و نحوه ی مواجه با آن

خستگی مکانیسم شکست است که شامل ایجاد ترک در زیر عمل می شود تنش های مختلف دیدن ترک های خستگی بسیار دشوار است، به ویژه در مراحل اولیه رشد ترک ترک ها می توانند تا حد قابل توجهی پیش از وقوع پیشرفت کنند. حتی کشف شد برای جلوگیری از خستگی ضروری است که در مرحله طراحی تشخیص دهیم که بارگذاری به گونه ای است که ممکن است خستگی و طراحی سازه با ذاتی امکان پذیر باشد قدرت خستگی با این حال، مقاومت خستگی یک ویژگی مادی ثابت نیست. می توانیم از گردنه تورچ co2به عنوان یکی از ابزارهای مهم در صنعت جوشکاری استفاده می کنیم. ممکن است با مکانیک شکست ارزیابی می شود، اما چنین ویژگی هایی بر اساس کمی است تجزیه و تحلیل و فرض صرف این کتاب در درجه اول به خستگی زیر توجه دارد بار دامنه متغیر، برخلاف اکثر آزمایشاتی که تحت بارهای ثابت انجام می شود.جوشکاری به طور سنتی بیشتر به عنوان یک صنعت تلقی می شد تا یک فناوری فرایند ساخت. وابستگی به این شهرت کمک نکرده است.از جمله وسیله هایی که در این صنعت می توانیم از آن استفاده کنیم می توانیم به گردنه تورچ co2اشاره کنیم.

روش های متداول در جوشکاری و مزایا و معایب آن

 روش های متداول اتصال در اپراتورهای دستی بسیار ماهر و هزینه نسبتاً بالا و تکرارپذیری ضعیف در ارتباط با بسیاری از جوشکاری فرآیندها این ویژگیها منجر به طبقه بندی جوشکاری “فرآیند ویژه” شد. در استانداردهای کیفیت بین المللی در واقع، اگرچه ممکن است یک موضوع چند رشته ای پیچیده باشد، اما تحقیقات زیادی با کیفیت بالا انجام شده است. به اصول اولیه فرآیندهای جوشکاری و اصول اساسی در حال حاضر پرداخته شده است. به خوبی درک شده. این تحقیق یک مبنای علمی برای موارد مهم ارائه کرده است. تحولات اولیه در فن آوری جوشکاری عمدتا بر روی این موضوع متمرکز بوده است : جوش پذیری و تحقیقات متالورژی. که طیف وسیعی از مواد را قادر می سازد. برای پیوستن، حفظ ویژگیهای مشترک مناسب و یکپارچگی اتصالات جوش داده  می شوند. گردنه تورچ co2 یکی از وسایل مهم در صنعت جوشکاری می باشد.

Untitled-1

چگونگی انجام جوشکاری قوس پلاسما و یا همان TIG

را می توان به عنوان یک قوس محافظت شده از گاز تعریف کرد فرایند جوشکاری که در آن ادغام فلزات از طریق انتقال حرارت توسط قوس الکتریکی که بین الکترود تنگستن ایجاد می شود. و یک قطعه کار قوس توسط دهانه نازل آلیاژ مس منقبض شده است برای ایجاد یک ستون قوس بسیار متقاطع  پلاسما تشکیل می شود. از طریق یونیزاسیون بخشی از گاز پلاسما (دهانه). ایناین فرایند را می توان با سیم پرکننده یا بدون آن انجام داد. جوشکاری قوس پلاسما شباهت زیادی به فرآیند TIG دارد. از الکترود تنگستن غیر قابل مصرف و گاز محافظ مانند آرگون تفاوت اصلی در ساخت مشعل است. در صنعت جوشکاری وسیله ای بسیار کاربردی وجود دارد به اسم گردنه تورچ co2. در ادامه در مورد این نیز وسیله نیز به گفت و گو می پردازیم.

جوش کاری پلاسما و ویژگی های منحصر به فرد آن

 در جوشکاری قوس پلاسما همانطور که در ادامه خواهیم گفت، قوس پلاسما به شدت محدود شده است، مقدار کمی جریان گاز آرگون خالص از طریق دهانه داخلی اطراف مجاز است الکترود تنگستن برای تشکیل گاز پلاسما به دلیل فشردن عمل نازل محدود کننده، قوس در پلاسما متمرکز شده و سر راست. این انقباض حرارت موجود در واحد حجم را افزایش می دهد. از پلاسمای قوس بنابراین، دمای قوس از 11000 درجه سانتی گراد است. در جوشکاری قوس پلاسما غیر معمول نیستند. گاز پلاسما برای محافظت از آن کافی نیست. از جمله ابزاری که در این زمینه می توانیم به آن اشاره کنیم گردنه تورچ co2می باشد.

فلز را جوش دهید و بنابراین یک گاز محافظ بی اثر مجاز به جریان است. همانطور که در تصویر نشان داده شده است، از طریق یک نازل گاز خارجی که نازل داخلی را احاطه کرده است گازهای محافظ عبارتند از (آرگون، هلیوم یا مخلوطی از موارد فوق با هیدروژن). هنگامی که تجهیزات راه اندازی شده و دنباله جوشکاری آغاز می شود، پلاسما و گازهای محافظ روشن می شوند. وقتی مشعل آورده می شود. در مجاورت قطعه کار یا هنگام جوشکاری انتخاب شده جریان شروع می شود، قوس از الکترود به قطعه کار را از طریق روزنه در نازل آلیاژ مس، در آن نقطه یک استخر جوش تشکیل می شود. از جمله وسایلی است که در این زمینه می توانیم از آن استفاده کنیم می توانیم به گردنه تورچ co2اشاره کنیم.

فرایند جوشکاری با قوس پلاسما و توضیح آن

فرآیند جوشکاری با قوس پلاسما را می توان در دو حالت عملکرد متمایز، اغلب استفاده کرد. به عنوان حالت ذوب و حالت سوراخ کلید توصیف می شود. حالت ذوب به حوضچه جوش مشابه آب معمولی اشاره دارد. در فرایند جوشکاری قوس گاز-تنگستن شکل می گیرد، جایی که قسمتی از ظرف قطعه کار که در زیر قوس قرار دارد ذوب می شود. در حالت سوراخ کلید، قوس به طور کامل به مواد قطعه کار نفوذ می کند. از طریق ضخامت، یک سوراخ متحدالمرکز یا سوراخ کلید ایجاد می شود. فلز جوش مذاب در اطراف قوس جریان می یابد و در پشت قوس می گیرد سوراخ کلید هنگام عبور مشعل از قطعه کار.

فرآیند جوشکاری با قوس پلاسما از سه حالت فعلی استفاده می کند: میکروپلاسما ، پلاسمای جریان متوسط ​​(حالت ذوب) و پلاسمای سوراخ کلید  (حالت سوراخ کلید). این طبقه بندی در درجه اول بر اساس سطح جریان جوشکاری حالت میکروپلاسما معمولاً در جریان تعریف می شود. محدوده 0.1 تا 15 A. حالت پلاسما متوسط ​​جریان از 15 تا 100 A. حالت پلاسما سوراخ کلید بالای 100 A است. در این جا می خواهیم به معرفی یکی از ابزار های مهم جوشکاری بپردازیم. نام این ابزار گردنه تورچ co2 می باشد.

Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

جوشکاری قوس پلاسما چیست و چگونه انجام می شود

جوشکاری قوس پلاسما (PAW) یک فرآیند جوشکاری حالت مایع است که در آن مفصل فلز به فلز با کمک گازهای یونیزه داغ معروف به پلاسما در حالت مذاب شکل می گیرد. این گازهای یونیزه داغ برای گرم کردن صفحات کار مورد استفاده قرار می گیرند و محل اتصال در اثر همجوشی ایجاد می شود. گردنه تورچ co2یکی از ابزار های مهم و کاربردی جوشکاری می پردازیم.

راه اندازی جوش قوس پلاسما شامل اجزای زیر است:

منبع تغذیه، مشعل جوش پلاسما، گردش مجدد آب، الکترود تنگستن، گاز محافظ، گاز پلاسما، کیت لوازم جانبی مشعل (نکات، سرامیک، کولت، تنظیمات الکترود)، مواد پرکننده. ابزار بخش مهمی از صنعت جوشکاری می باشد. یکی از این ابزار ها گردنه تورچ co2 می باشد.

 

سؤالات متداول

بله. کلیه محصولات عرضه شده در وبسایت بهجوش مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا بوده وو با اطمینان خاطر میتوانید آنها را خریداری نمایید.

وبسایت بهجوش خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و آموزش کار با وسیله را به شما آموزش میدهند.

برای اینکه بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. و محصول خود را انتخاب نمایید. بعد از آن محصول به سبد خرید اضافه میشود و در نهایت این محصول برای شما ارسال خواهد شد.