تورچ ماکسی 4000 | جوشکاری co2

صنایع جوشکاری بهجوش

مانومتر CO2

مانومتر co2 یک ابزار اندازه گیری که فشار سیال یا گاز را در یک فضای محدود، مثلا در دیگ بخار اندازه گیری می کند. مانومتر فشار را نسبت به فشار اتمسفر نشان می دهد. اما یک مانومتر دقیقاً چگونه کار می کند؟ چگونه می توان مانومتر مناسب موقعیت خود را انتخاب کرد؟ و چگونه می توان بعداً از آن استفاده کرد؟ در این مقاله به طور تخصصی به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

مانومتر چیست؟

مانومتر دستگاهی است که فشار را در برابر یک مرجع ثابت (سنج یا مطلق) یا تفاوت بین دو پورت (دیفرانسیل) اندازه گیری می کند. در ساده ترین حالت، فشار نیرویی است که توسط یک حالت ماده (گاز یا مایع در این مورد) در واحد سطح به دلیل اثر وزن گاز یا مایع ناشی از گرانش اعمال می شود. بسته به مدل خاص، مانومترها می توانند در واحدهای مختلف از جمله میله، میلی بار، پاسکال و mmHg اندازه گیری شوند.

مانومتر Co2 چگونه کار می کند؟

مانومتر co2 شامل یک استوانه فلزی است. هنگام اندازه گیری گاز یا سیال، سیلندر فنری متر فشار داده می شود. متعاقباً، استوانه تغییر شکل می یابد، که به متر تبدیل می شود و به شما امکان می دهد نتیجه را بخوانید.

انتخاب مانومتر به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • میزان فشار (بار) که فشارسنج باید بتواند اندازه گیری کند. لطفاً توجه داشته باشید فشار مورد اندازه گیری نباید بیشتر از 2/3 مقیاس مانومتر باشد، تا متر بتواند حداکثر فشار احتمالی را جذب کند.
 • برای کدام نوع سیال یا گاز می خواهید فشار را اندازه گیری کنید. همه فشارسنج ها برای هرگونه مایعات یا گاز مناسب نیستند. این بستگی به تهاجمی بودن مواد دارد. مانومتر co2 ممکن است متشکل از برنز فسفر باشد که در برابر گازها و مایعات تهاجمی مقاوم نیست. سپس یک ماده مقاوم مانند فولاد ضد زنگ را انتخاب کنید.
 • دمای محیط و دمای سیال یا گازی که باید اندازه گیری شود.
Untitled-1

مانومتر با گلیسیرین

مانومتر co2 همچنین می تواند حاوی مایع – به نام گلیسیرین باشد. این مانومترهای دارای گلیسیرین برای اندازه گیری هایی در نظر گرفته شده اند که در طی آنها ممکن است فشارهای شدید، ارتعاشات یا ضربه ها رخ دهد. مایع برای اطمینان از جذب این فشار در فشارسنج عمل می کند. گلیسیرین به دلیل اثر میرایی از سایش جلوگیری می کند.

نصب مانومتر Co2

به منظور جلوگیری از نشت، شما باید یک مانومتر را مونتاژ کنید. در هنگام مونتاژ نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • مانومتر co2 را طوری قرار دهید که عاری از ارتعاش باشد. ارتعاشات شدید ممکن است مانومتر را با مقادیر نادرست نشان دهد و به دستگاه اندازه گیری آسیب برساند.
 • همچنین اطمینان حاصل کنید که مانومتر در معرض دمای بیش از حد (> 60 درجه سانتیگراد) قرار نگیرد.
 • مانومترها در موقعیت عمودی کالیبره می شوند. بنابراین همیشه فشارسنج را به صورت عمودی قرار دهید. اگر این امر غیرممکن است، آن را در موقعیت دلخواه تنظیم کنید تا از خطاهای اندازه گیری جلوگیری شود.
 • در حین (عدم) مونتاژ هرگز بدنه را نچرخانید.

انواع مختلف مانومترها و مزایا و معایب آنها

مانومتر co2 دستگاهی است که برای اندازه گیری فشار در نقطه ای از سیال با ایجاد تعادل در ستون سیال توسط سیال مشابه یا دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر سه نوع مختلف مانومتر آمده است:

 • مانومترهای ساده
 • مانومترهای دیفرانسیل
 • میکرومومتر

مانومتر ساده

یک مانومتر ساده دارای یک لوله شیشه ای است که یک سر آن به نقطه ای متصل است که فشار باید اندازه گیری شود و انتهای دیگر آن برای جو باز است. انواع متداول مانومترهای ساده عبارتند از:

 • پیزومتر
 • مانومتر لوله U
 • برای اندازه گیری فشار
 • برای فشار خلاء
 • مانومتر تک ستون
 • مانومتر لوله شیب دار یا مانومتر حساس
Untitled-1

پیزومتر

برای اندازه گیری فشار داخل یک ظرف یا لوله ای که مایع در آن وجود دارد، یک لوله به دیواره های ظرف یا لوله ای وصل شده که مایع در آن باقی مانده است بنابراین مایع می تواند در لوله بالا برود. با تعیین ارتفاع مایع به بالا و استفاده از رابطه p = ρgh، می توان فشار مایع را تعیین کرد. چنین دستگاهی به عنوان پیزومتر شناخته می شود. برای جلوگیری از نیروهای مویرگی، لوله پیزومتر باید حدود 1/2 اینچ یا بیشتر باشد. ضروری است که باز شدن ساز مماس بر هرگونه حرکت سیال باشد، در غیر این صورت یک قرائت نادرست به دنبال خواهد داشت.

مانومتر لوله U

از یک لوله شیشه ای خم شده به شکل V تشکیل شده است، که یک سر آن به نقطه ای متصل است که فشار در آن اندازه گیری می شود و انتهای دیگر به جو باز می ماند. این لوله جیوه یا هر مایع یا سیال دیگری را حمل می کند که وزن مخصوص آن بسیار بیشتر از وزن مخصوص مایعی است که فشار آن باید اندازه گیری شود.

 • برای اندازه گیری فشار
 • برای فشار خلاء

مانومتر تک ستون

یک میکرومومتر لوله عمودی متصل به لوله حاوی مایع سبک تحت فشار بسیار بالا را در نظر بگیرید. فشار در لوله باعث می شود مایع سبک تر در حوضچه مایع سنگین تر را به سمت پایین فشار دهد. با توجه به مساحت بیشتر حوضه، سقوط سطح مایع سنگین بسیار کوچک خواهد بود. این حرکت رو به پایین مایع سنگین به حوضه منجر به افزایش قابل توجه مایع سنگین در اندام راست می شود.

مانومتر لوله مایل

اگر لوله عمودی میکرومومتر مطابق شکل مایل باشد، آن را میکرومومتر لوله مایل می نامند. این نوع میکرومومتر شیب دار نسبت به نوع لوله عمودی حساس تر است. به دلیل تمایل، مسافتی که توسط مایع سنگین در اندام راست حرکت می کند، نسبتاً بیشتر است. بنابراین می تواند برای فشار داده شده قرائت بالاتری داشته باشد.

مانومتر دیفرانسیل:

مانومتر دیفرانسیل دستگاهی است که برای اندازه گیری اختلاف فشار بین دو نقطه در یک لوله یا در دو لوله مختلف استفاده می شود. مانومتر دیفرانسیل شامل یک لوله U است که حاوی یک مایع سنگین است و دو سر آن با نقاطی که اختلاف فشار آنها باید اندازه گیری شود به هم متصل شده اند.

Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

انواع مانومترهای دیفرانسیل

 1. مانومتر دو پیزومتری: این شامل دو پیزومتر است که در دو نقطه مختلف اندازه گیری شده اند و اختلاف فشار باید اندازه گیری شود. تفاوت فشار بین دو نقطه را می توان به سادگی با اختلاف سطح مایع بین دو لوله اندازه گیری کرد. محدودیت هایی در قالب پیزومترها دارد.
 2. مانومتر دیفرانسیل لوله U: دستگاهی است که برای اندازه گیری اختلاف فشار بین دو نقطه در یک لوله یا بین دو لوله مختلف استفاده می شود. این مانومتر شامل یک لوله U شکل است که حاوی یک مایع سنگین است. دو سر به دو نقطه مورد نظر در لوله متصل می شوند که اختلاف فشار مورد نیاز است. اجازه دهید فشار در نقطه A بیشتر از نقطه B باشد. سپس فشار بیشتر در A باعث می شود مایع سنگین در لوله U به سمت پایین حرکت کند. این حرکت رو به پایین مایع سنگین در اندام چپ باعث افزایش متناظر مایع سنگین در اندام راست می شود.
 3. مانومتر دیفرانسیل معکوس: در این نوع مانومتر، لوله U معکوس است و حاوی یک مایع سبک است. دو سر لوله به نقاطی متصل می شوند که اختلاف فشار آنها باید اندازه گیری شود. برای اندازه گیری اختلاف فشارهای پایین استفاده می شود. شکل یک لوله U معکوس را نشان می دهد که یک مانومتر دیفرانسیل متصل به دو نقطه A و B است. فشار در نقطه A بیشتر از فشار در نقطه B است.

سؤالات متداول

بله. کلیه محصولات عرضه شده در وبسایت بهجوش مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا بوده وو با اطمینان خاطر میتوانید آنها را خریداری نمایید.

وبسایت بهجوش خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و آموزش کار با وسیله را به شما آموزش میدهند.

برای اینکه بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. و محصول خود را انتخاب نمایید. بعد از آن محصول به سبد خرید اضافه میشود و در نهایت این محصول برای شما ارسال خواهد شد.

مزایا و معایب مانومترها

مزایای اصلی مانومتر co2 به شرح زیر است:

 1. ساخت آن ساده است.
 2. دقت بالایی دارد.
 3. برای اندازه گیری فشار، دما، جریان و سایر متغیرهای فرایند استفاده می شود.

معایب اصلی مانومتر co2 به شرح زیر است:

 1. مانومتر پاسخ دینامیکی کوچکتری دارد.
 2. آنها شکننده هستند و بنابراین قابلیت حمل کمی را ارائه می دهند.
 3. آنها دارای محدودیت های عملیاتی کوچکی هستند که در حدود 1000 کیلو نیوتن متر بر متر مربع است.
 4. چگالی مایع مانومتر co2 بستگی به دما دارد. بنابراین ممکن است به دلیل تغییر دما خطاها رخ دهد.

تورچ ماکسی 4000 | جوشکاری co2

 

کاربرد مانومترها

موارد زیر کاربرد اصلی مانومتر است:

 1. در تعمیر و نگهداری سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) و سیستم های گاز استفاده می شود.
 2. از آن برای ساخت پل، استخر و سایر اهداف مهندسی استفاده می شود.
 3. در پیش بینی آب و هوا استفاده می شود.
 4. در کاربردهای بالینی مانند اندازه گیری فشار خون و فیزیوتراپی.

مانومتر co2 با اندازه گیری فشار در برابر حجم مایع عمل می کنند. در اصل، آنها برای اندازه گیری اختلاف فشار استفاده می شوند. با مانومترهای آنالوگ، مایع اندازه گیری شده به یک لوله اضافه می شود. سپس سطح مایع با فشار مایع و ارتفاع مایع تعیین می شود، همانطور که توسط مانومتر نشان داده شده است. اندازه گیری فشار برای طیف وسیعی از صنایع و کاربردها برای سالیان متمادی ضروری بوده است. حتی قبل از اختراع مانومتر co2 الکترونیکی مدرن، ابزارهای مشابهی برای اندازه گیری فشار استفاده می شد. در نتیجه، امروزه انواع مختلفی از مانومتر وجود دارد، از جمله مدلهای آنالوگ و دیجیتال.

Untitled-1

انواع پورت فشار مانومتر

برخی از انواع پورت فشار مانومتر را می توان در زیر مشخص کرد:

 مانومترهای U-Tube

مانومترهای لوله U یکی از ساده ترین انواع موجود است. آنها یک نوع مانومتر آنالوگ هستند که معمولاً به عنوان ابزارهای اندازه گیری فشار افتراقی با جریان سنج ها مورد استفاده قرار می گیرند و اغلب هنگام اندازه گیری اختلاف فشار در لوله های پیتوت، نازل ها و روزنه ها در سیستم های جریان هوا و تهویه مورد استفاده قرار می گیرند. مانومترهای لوله U از قسمت های نسبتاً کمی تشکیل شده و معمولاً یکی از انواع ارزان تر مانومترها هستند، اما جبران این امر این است که دقت می تواند ضعیف باشد. در نتیجه، نباید از مانومتر u-tube برای اندازه گیری اختلاف فشارهای کوچک استفاده کرد و به جای آن از مانومتر co2 جایگزین استفاده کرد. در نهایت، هنگام کار با مانومترهای u-tube، زاویه دید بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که خوانش تا حد امکان دقیق است.

میکرومومترها

میکرومومترها مشابه سایر انواع مانومتر co2 هستند، اما به طور خاص برای اندازه گیری اختلاف فشار بسیار کوچک طراحی شده اند. این ابزارها بسیار حساس هستند و برای خواندن دقیق و دقیق کوچکترین تفاوت ها مناسب هستند. اگرچه آنها برای اندازه گیری فشار دیفرانسیل استفاده می شوند، اما میکرومومترها همچنین می توانند برای آزمایش یا تعادل سیستم ها و محاسبه سرعت یا سرعت جریان حجمی استفاده شوند.

مانومترهای شیب دار

مانومتر co2 شیب دار معمولاً برای اندازه گیری مایعات و گازهایی که فشار آنها بسیار کم است، استفاده می شود. طراحی زاویه دار فشارسنج شیب دار آن را به ویژه برای این نقش مناسب می کند و امکان اندازه گیری دقیق را فراهم می آورد. با وجود این، امروزه مانومترهای دیجیتالی به دلیل سطح بالای دقت و سهولت استفاده ترجیح داده می شوند.

Untitled-1

مانومترهای دیجیتال

مانومترهای دیجیتال تا حد زیادی به یک هنجار تبدیل شده است و در حال حاضر به طور گسترده ای توسط متخصصان برای انواع برنامه های اندازه گیری مورد استفاده قرار می گیرد. برخلاف مانومترهای آنالوگ، مدل های دیجیتال حاوی مبدل فشار هستند که تحت فشار منحرف می شوند. سپس دستگاه انحراف را به مقدار یک پارامتر الکتریکی تبدیل می کند که می تواند تشخیص داده شود و به نوبه خود به اندازه گیری فشار اندازه گیری شود، بنابراین اندازه گیری را فراهم می کند. مانومتر co2 دیجیتالی دقیق و خواندنی را می توان برای چندین رسانه استفاده کرد و همچنین می توان آنها را برای اطمینان از میزان بیشتری کالیبره کرد. مانومترهای اندازه گیری و دیجیتال مطلق دارای یک پورت اتصال واحد هستند – اندازه گیری اندازه گیری نسبت به فشار اتمسفر و خواندن مطلق نسبت به خلاء است. همچنین لازم به ذکر است که برخی از مدلها امکان برقراری ارتباط بین مانومتر و رایانه را برای بارگیری سریع و آسان اندازه گیری ها و ضبط های ذخیره شده یا زنده فراهم می کنند.

مانومتر co2 دیجیتال به دلایل متعددی مفید هستند، از جمله: قابلیت حمل آسان برای خواندن و استفاده، از وابستگی به مایعات مانومتری خودداری کنید و  درجه و دقت بالا.

کاربرد مانومترها ی Co2

مانومتر co2 عمدتا برای اندازه گیری فشار یک فرآیند نسبت به اتمسفر یا سایر فرایندها استفاده می شوند. آنها ابزارهای متنوعی هستند و در صنایع مختلف و کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از کاربردهای کلیدی مانومترها در زیر شرح داده شده است:

 • مانومترهای فشار گاز: مانومترهای گاز دیجیتال توسط مهندسان گرمایش و دیگ بخار برای اهداف مختلفی از جمله نظارت بر فشار گاز در سیستم های لوله کشی استفاده می شود. اطمینان از اندازه گیری فشارسنج مورد استفاده برای فشار گاز توسط ATEX بسیار مهم است زیرا این گواهی اطمینان می دهد که دستگاه برای استفاده در محیط های بالقوه خطرناک مناسب است.
 • مانومترهای فشار آب: هنگام استفاده از مانومتر co2 برای اندازه گیری فشار آب، مدل مورد استفاده باید برای مایعات مناسب باشد تا از آسیب احتمالی به دستگاه جلوگیری شود. به طور مشابه، اگر مایع حاوی مواد شیمیایی یا سایر مواد بالقوه خطرناک باشد، باید از آسیب هایی که در صورت استفاده از مانومتر نامناسب ایجاد می شود آگاه باشید. علاوه بر این، فشار بیش از حد مانومتر ممکن است قرائت های بعدی را به دلیل خم شدن یا پارگی دیافراگم داخلی نادرست کند، بنابراین استفاده از ابزار صحیح با احتیاط ضروری است.
 • مانومترهای فشار هوا: مانومترهای فشار هوا دیجیتال در بسیاری از صنایع فرآیندی استفاده می شود. آنها همچنین می توانند با لوله های پیتوت یا ونتوری برای تعیین سرعت جریان هوا در یک لوله استفاده شوند. قبل از استفاده، مهم است که دمای هوا را بررسی کرده و حداکثر دمای متوسط ​​را در دفترچه راهنمای عملکرد مدل مخصوص مانومتر co2 ذکر کنید.
Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

نحوه انتخاب مانومتر مناسب

با وجود انواع مختلف مانومتر co2 در دسترس، مهم است که ابزار مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید. هنگام انتخاب مانومتر چندین فاکتور مهم را باید در نظر داشته باشید زیرا پاسخ به سوالات زیر به شما کمک می کند تعیین کنید که چه نوع مانومتری را باید خریداری کنید. ملاحظات کلیدی عبارتند از: حداکثر فشار مورد نیاز، وضوح، دیفرانسیل، سنج یا مطلق.

مانومترهای Co2 بر اساس نام تجاری

مانومتر co2 از طیف وسیعی از مارک ها و تامین کنندگان برجسته در دسترس هستند و آزادی زیادی برای انتخاب مدلی که مطابق نیاز شما باشد ارائه می دهند.  در نهایت، بهترین مانومتر تا حد زیادی به استفاده مورد نظر و هرگونه الزامات خاص کار مورد نظر بستگی دارد. همیشه توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد فشارسنج، تحقیقات کاملی انجام دهید، زیرا اطمینان از سازگاری مناسب دستگاه با شغلی که انجام می دهد بسیار مهم است. برای مقایسه مانومتر co2 به عنوان یک قاعده کلی، مانومترهای لوله u ارزان تر و پیچیده تر هستند، اگرچه دقت آنها نسبت به سایر انواع جایگزین کمتر است. مانومترهای دیجیتال و آنالوگ را مقایسه کنید و متوجه خواهید شد که مدل های دیجیتال برای اندازه گیری تفاوتهای کوچکتر بهتر است زیرا ابزارهای آنالوگ می توانند تحت تأثیر زاویه دید قرار گیرند. مانومترهای آنالوگ برای سیگنالهای با نوسان سریع بهتر است، اما از طرف دیگر، ادغام مانومترهای آنالوگ در سیستم های IIoT (اینترنت صنعتی اشیاء) دشوار است.

مانومترها چگونه فشار را اندازه گیری می کنند؟

بسته به نوع مانومتر co2، روش های مختلفی وجود دارد. مانومترهای دیجیتال به طور کلی از کرنش سنج روی دیافراگم استفاده می کنند

مانومتر چه چیزی را اندازه گیری می کند؟

مانومتر co2 اختلاف فشار را بین یک فرایند و فشار مرجع ثابت (سنج سنج یا فشارسنج مطلق) یا بین دو پورت (مانومترهای افتراقی) اندازه گیری می کند. از آنجا که انواع مختلف مانومتر در دسترس است، توصیه می شود برای تعیین دستورالعمل استفاده، به دفترچه راهنمای کار فشارسنج خود مراجعه کنید. مانومترهای دیجیتال دقیق تر از نسخه های آنالوگ هستند، اما همیشه توصیه می شود دستورالعمل های سازنده را برای صحت یک ابزار خاص بررسی کنید.

سؤالات متداول

بله. کلیه محصولات عرضه شده در وبسایت بهجوش مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا بوده وو با اطمینان خاطر میتوانید آنها را خریداری نمایید.

وبسایت بهجوش خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و آموزش کار با وسیله را به شما آموزش میدهند.

برای اینکه بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. و محصول خود را انتخاب نمایید. بعد از آن محصول به سبد خرید اضافه میشود و در نهایت این محصول برای شما ارسال خواهد شد.

تفاوت بین فشارسنج و هواسنج چیست؟

در حالی که از این دو دستگاه برای اندازه گیری فشار هوا استفاده می شود، تفاوت های ظریفی وجود دارد. اگر به فشارسنج های جیوه ای اصلی نگاه کنیم، آنها فقط یک لوله شیشه ای پر از جیوه و نیمه خلاء بودند. ارتفاع ستون جیوه همزمان با فشارهای مختلف جوی افزایش و کاهش می یابد. این در مقیاس کالیبره شده است که اجازه می دهد فشار واقعی جو را اندازه گیری کند. نکته اصلی این بود که لوله یک ستون بود و دو سر آن بسته بود.

مانومتر آنالوگ چیست؟

مانومترهای آنالوگ می توانند از سیالی که در لوله U شکل قرار دارد برای آزمایش فشار استفاده کنند. تکنسین ها می توانند بگویند که در فشارسنج آنالوگ فشاری وجود ندارد زیرا مایع در وسط لوله ته نشین می شود. اما اگر فشار در یک طرف لوله بیشتر باشد، سیال حرکت می کند. حرکت سیال به سمت مقیاس پشت آن نشان دهنده فشار هوا است. مانومتر co2 لوله U فشار دیفرانسیل را با متعادل کردن وزن مایع بین دو فشار اندازه گیری می کند. مایعات کمتر متراکم مانند آب می توانند اختلاف فشار کمی را اندازه گیری کنند و معمولاً در دنیای تهویه مطبوع استفاده می شوند. برخی از تکنسین ها مانومترهای آنالوگ را ترجیح می دهند زیرا نیازی به منبع تغذیه ندارند. این بدان معناست که برخلاف مانومتر co2 الکترونیکی مجهز به باتری، قدرت آنها به طور غیرمنتظره تمام نمی شود. یکی دیگر از دلایلی که برخی تکنسین ها این مترها را ترجیح می دهند این است که به راحتی کار می کنند و فشار را اندازه گیری می کنند. یکی از مانومترهای آنالوگ کلاسیک، از فناوری متفاوتی استفاده می کند. Dwyer Magnehelic (R) دارای یک جزء بسیار حساس به نام دیافراگم است. هنگامی که فشار بر دیافراگم وارد می شود، از طریق یک سری پیوندهای مکانیکی، یک آهنربا و یک مارپیچ آهنی (MagneHelic!) و بر روی یاطاقان نگین دار، نشانگر Magnehelic (R) حرکت می کند تا سطح فشار در حال اندازه گیری را نشان دهد.

مانومتر دیجیتال چیست؟

بر خلاف مانومترهای آنالوگ، مانومترهای دیجیتال از تراز هیدرواستاتیک (متعادل کننده سیال یا آب) برای اندازه گیری فشار استفاده نمی کنند. مانومترهای دیجیتال HVAC از سنسور فشار یا مبدل برای اندازه گیری فشار استفاده می کنند. مبدل های فشار سطوح فشار مشاهده شده را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می کنند که می تواند برای درک فشار مورد استفاده قرار گیرد. اکثر تکنسین ها ترجیح می دهند از مانومتر co2 دیجیتال استفاده کنند زیرا قابل حمل تر و حمل آسان تر هستند. مانومترهای دیجیتالی همچنین دارای صفحه نمایش های قابل خواندن هستند که به جلوگیری از اشتباهات کمک می کند. یکی دیگر از مزایای مانومتر دیجیتال این است که می توان داده ها را ثبت (یا ثبت کرد) و از طریق کابل یا BlueTooth به رایانه ها یا برنامه های تلفن یا رایانه لوحی منتقل کرد. آنها همچنین از مایعات کثیف استفاده نمی کنند (برخی از مایعات مانومتر co2 آنالوگ می توانند سمی باشند، مانند جیوه، اما این فقط برای برنامه های فشار قوی است که معمولاً در جهان HVAC یافت نمی شود).

مقایسه مانومتر دیجیتال و آنالوگ

مانومتر co2 دستگاهی است که برای اندازه گیری فشار وارد شده به ستون سیال مورد استفاده قرار می گیرد، مایع نیز می تواند گاز باشد. در حقیقت، در دنیای HVAC ما معمولاً فشار گاز را اندازه گیری می کنیم. انواع مختلفی از مانومتر co2 وجود دارد که برنامه های اندازه گیری متفاوتی را ارائه می دهند. معمولاً از مانومترها برای اندازه گیری گاز و مایع استفاده می شود. امروزه مانومترها به جای ستون سیال از سنسورهای الکترونیکی استفاده می کنند. این سنسورها برای اولین بار برای خدمت به بازار کنترل آلایندگی خودرو تولید انبوه شدند. دو نوع اصلی مانومترها آنالوگ و دیجیتال هستند. مانومترهای آنالوگ می توانند برای برخی از مشاغل بهتر باشند، زمانی که می خواهید با تماشای حرکت صفحه “احساس خواندن” کنید. با این حال، اکثر تکنسین ها ترجیح می دهند از مانومترهای دیجیتالی استفاده کنند، زیرا بدون نیاز به چشم دوختن عدد ثابتی را ارائه می دهند و سعی می کنند یک سوزن را در برابر اعداد پشت آن قرار دهند.

Untitled-1

بهترین مانومتر دیجیتال

سهولت استفاده و قابلیت حمل دو دلیل برای محبوبیت مانومتر co2 دیجیتال در بین تکنسین های تهویه مطبوع است، اما بهترین مانومترهای موجود کدامند؟ از راهنمای ما در مورد بهترین 3 مانومتر دیجیتال برای پیدا کردن ابزار مناسب برای کسب و کار خود استفاده کنید.

1. مانومتر دو پورت SDMN5 Fieldpiece

تکنسین هایی که دائماً خود را در زمین می بینند اهمیت داشتن ابزارهای بادوام و حمل آسان را می دانند، به همین دلیل است که ما فکر می کنیم مانومتر دو پورت Fieldpiece SDMN5 یکی از بهترین مترهای موجود در بازار است. این دستگاه برای اندازه گیری فشار استاتیک، گاز و فشار دیفرانسیل طراحی شده است. این متر می تواند فشار -60inWC تا 60inWC (-150.0 mBar تا 150.0 mBar) را بخواند. Fieldpiece SDMN5 دارای دو پورت است که به شما امکان می دهد اندازه گیری فشار افتراقی دقیق را انجام دهید. هنگامی که 2 شیلنگ بین این دو درگاه متصل می شود، فشارسنج اختلاف فشار بین محلی که بقیه شیلنگ ها در آن قرار دارند را محاسبه می کند. ویژگی های مورد علاقه ما در این مانومتر co2 دکمه تنظیم صفر و عملکرد خاموش شدن خودکار (برای کمک به صرفه جویی در مصرف برق و حداکثر عمر باتری) است. آهن ربا در پشت دستگاه همچنین برای ثابت نگه داشتن دستگاه شما بر روی تجهیزات، در دید و در سطح چشم در همه زمان ها عالی است. آهن ربا همچنین متر شما را از درهم ریختگی وسایلی که معمولاً هنگام انجام سرویس در حال انجام است، دور نگه می دارد.

2. مانومتر Testo 510

مانومتر Testo 510 یکی دیگر از گزینه های عالی برای آن دسته از فناوری هایی است که به دنبال سرمایه گذاری بر روی یک مانومتر co2 دیجیتال جمع و جور و قابل حمل هستند. استفاده از این دستگاه آسان است و با صفحه نمایش دارای نور پس زمینه، خواندن مطالب نیز آسان است، مهم نیست که کجا هستید. کلاه محافظ، بند مچ دست و کیف کمربند همه این اطمینان را می دهند که همیشه می دانید این دستگاه کجاست. آهن ربا ساخته شده به این معنی است که می توانید خواندن دست را انجام دهید یا مانومتر خود را در مکانی که به راحتی قابل مشاهده است ذخیره کنید، بنابراین پس از اتمام کار آن را فراموش نکنید. از مانومتر Testo 510 می توان برای اندازه گیری فشار 0 تا 40 اینچ ستون آب (در H2O یا inWC) (0 تا 100 میلی بار) استفاده کرد. این دستگاه همچنین می تواند در واحدهای زیر، mmH20، PSI، mmHg، و متر/ثانیه، یا فوت در دقیقه (FPM) اندازه گیری شود، هنگامی که با یک لوله استاتیک Pitot اختیاری استفاده می شود. همچنین  این مانومتر می تواند برای اندازه گیری انواع دیگر فشار (از جمله افت فشار در سیم پیچ ها و فیلترها، فشار منیفولد و کل فشار استاتیک خارجی) با لوازم جانبی اضافی که به راحتی در سایت ما موجود است، مورد استفاده قرار گیرد.

3. Extech Pitot Tube + دیفرانسیل مانومتر

مانتومتر دیفرانسیل + Extech Pitot Tube به لطف لوله پیتوت که با Extech HD350 همراه است، برای افرادی که دسترسی به آنها دشوار است و برای سیستم های تهویه مطبوع ایده آل است. کسانی که نیاز به اندازه گیری سرعت هوا، فشار داخل تهویه و جریان هوا دارند، مهم نیست که دسترسی به سیستم HVAC چقدر مهم است. این مانومتر Co2 می تواند نتایج آزمایش و اندازه گیری فشار را همزمان نشان دهد، که می تواند به شما در صرفه جویی در وقت در مشاغل کمک کند. تکنسین هایی که می خواهند طیف وسیعی از واحدهای مختلف را اندازه گیری کنند، می توانند با این دستگاه این کار را انجام دهند، همان طور که می توانید mBar، psi، Pa، inH20 و mmH20 را اندازه گیری کنید. و سرعت هوا را می توان بر متر بر ثانیه، گره، کیلومتر در ساعت، فوت/دقیقه و MPH محاسبه کرد. ویژگی های دیگری که این دستگاه را به محبوب تبدیل کرده است، قابلیت نگهداری اطلاعات و عملکرد خاموش شدن خودکار است، به این معنی که می توانید داده ها را بعدا ذخیره کرده و در عمر باتری صرفه جویی کنید. تکنسین ها همچنین از استفاده از Extech HD350 لذت می برند، زیرا خواندن صفحه نمایش با نور پس زمینه آسان است. تکنسین های تهویه مطبوع باید یک مانومتر Co2 عملکردی خوب در جعبه ابزار خود داشته باشند، اما آنها همچنین به این ابزارهای مهم تهویه مطبوع نیز احتیاج دارند، بنابراین با داشتن جدیدترین ابزارها مطمئن شوید که برای کار بعدی خود آماده هستید.

Untitled-1
Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

سؤالات متداول

بله. کلیه محصولات عرضه شده در وبسایت بهجوش مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا بوده وو با اطمینان خاطر میتوانید آنها را خریداری نمایید.

وبسایت بهجوش خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و آموزش کار با وسیله را به شما آموزش میدهند.

برای اینکه بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. و محصول خود را انتخاب نمایید. بعد از آن محصول به سبد خرید اضافه میشود و در نهایت این محصول برای شما ارسال خواهد شد.