تورچ ماکسی 4000 | جوشکاری co2

صنایع جوشکاری بهجوش

شعله پوش مکسی 4000

شعله پوش مکسی 4000 از قطعات مهم تورچ میگ است. اغلب برای جوشکاری آب خنک با گاز محافظ CO2 استفاده و کاربرد دارد. شعله پوش برای تورچ آب خنک اهمیت فراوانی دارد، این یکی از تولیدات مهم شرکت بهجوش می باشد .از این محصول برای انتقال گاز و فرم شعله استفاده می شود. متریال این قطعه از بهترین آلیاژ مس ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد .این محصول به دو شکل ارائه می شود که معمولا به نام  شعله پوش عایق و شعله پوش معمولی می شناسند.

شعله پوش عایق

شعله پوش مکسی عایق با بهترین کیفیت ساخته می شود و در واقع تنها تفاوت آن عایق داخلی است که با پلاستیک نسوز بسیار با کیفیت، طراحی و ساخته می شود. البته به طور متداول این محصول قیمت بیشتری نسبت به نوع معمولی آن دارد.

شعله پوش معمولی

شعله پوش مکسی معمولی مانند همان کیفیتی که در مورد بالا ذکر کردیم ساخته می شود و تفاوت آن، داخل آن است که تنها از یک کاغذ نسوز عادی استفاده شده است . این محصول تجاری  و محبوب می باشد. زیرا قیمت مناسبی دارد و مقرون به صرفه است.

Untitled-1

شعله در جوشکاری گاز چیست؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شعله پوش مکسی، اصول اولیه نحوه عملکرد جوشکاری گاز را بررسی کردم. این روش جوشکاری نیاز به استفاده از مشعل دارد که شعله تولید می کند. شعله ها برای گرم کردن فلزات یا ترموپلاستیک ها استفاده می شوند و اجازه می دهند تا خنک شوند. در بیشتر فرایندهای جوشکاری گاز از جوشکاری با اکسیژن استفاده می شود. این یکی از قدیمی ترین فرایندهای جوشکاری است که برای اولین بار در سال 1903 توسعه یافت. با جوشکاری با اکسی سوخت، که به جوشکاری اگزاستیل نیز معروف است، شما به سوخت مایع یا گاز مانند استیلن نیاز دارید. گاز با اکسیژن ترکیب می شود تا دمای شعله را افزایش دهد. مشعل شامل شیلنگ هایی است که به مخازن گاز و شعله پوش مکسی متصل می شوند. وقتی برای شروع جوشکاری آماده می شوم، شیر را باز می کنم و هنگام خروج از چراغ قوه گاز را مشتعل می کنم. سپس می توانم سوپاپ ها را تنظیم کنم تا جریان هر گاز تنظیم شود و نسبت گاز تغییر کند. این شعله با تنظیم اولیه در حالت خنثی و سپس بازکردن آرام شیر دریچه استیلن بدست می آید تا زمانی که یک استریمن استریمن یا “پر” در انتهای مخروط داخلی قرار گیرد.

انواع شعله در جوشکاری

سه نوع شعله و شعله پوش مکسی اساسی وجود دارد: خنثی (متعادل)، استیلن اضافی (کربوریزه) و اکسیژن اضافی (اکسید کننده) همانطور که در زیر نشان داده شده است.

 • شعله خنثی نیز خنثی نامیده می شود زیرا در بیشتر موارد هیچ اثر شیمیایی بر روی فلز جوش داده شده نخواهد داشت.
 • شعله کربوهیدرات باعث تولید کاربید آهن می شود که باعث تغییر شیمیایی در شعله پوش مکسی فولاد و آهن می شود. به همین دلیل از شعله کربنیزه کننده بر روی فلزات جذب کننده کربن استفاده نمی شود.
 • شعله اکسید کننده داغتر از شعله خنثی است و اغلب روی مس و روی استفاده می شود.

شعله ی خنثی

شعله خنثی دارای نسبت یک به یک استیلن و اکسیژن است. اکسیژن اضافی را از هوا دریافت می کند و احتراق کامل را فراهم می کند. به طور کلی برای جوشکاری ترجیح داده می شود. شعله خنثی دارای یک مخروط شفاف، کاملاً مشخص یا درخشان است که نشان می دهد شعله پوش مکسی احتراق کامل است.شعله های خنثی معمولاً برای جوشکاری استفاده می شود، مانند:

 • فولاد نرم
 • فولاد ضد زنگ
 • چدن
 • مس
 • آلومینیوم

شعله جوشکاری باید قبل از تنظیم مخلوط شعله کربوریزه کننده یا اکسید کننده در حالت خنثی تنظیم شود. دو شعله مشخصه در شعله خنثی وجود دارد.

 1. ناحیه داخلی شامل یک مخروط درخشان است که مایل به سفید مایل به آبی است.
 2. اطراف آن یک پاکت یا غلاف شعله آبی روشن است.
Untitled-1

این شعله پوش مکسی خنثی با شروع با شعله استیلن اضافی به دست می آید که در آن یک “پر” از مخروط داخلی وجود دارد. هنگامی که جریان استیلن کاهش می یابد یا جریان اکسیژن افزایش می یابد، پرها ناپدید می شوند. شعله خنثی با ناپدید شدن پر شروع می شود. شعله خنثی یا متعادل زمانی به دست می آید که گاز مشعل مخلوط تقریباً از یک حجم اکسیژن و یک حجم استیلن تشکیل شده باشد. با باز کردن تدریجی دریچه اکسیژن برای کوتاه شدن شعله استیلن تا زمانی که یک مخروط داخلی مشخص مشخص شود به دست می آید. برای شعله کاملاً خنثی، هیچ گونه روان کننده سفید در انتهای مخروط نباید وجود داشته باشد. در برخی موارد، شعله پوش مکسی مطلوب است که یک استریل اندک یا “پر” 1/16 تا 1/8 اینچ (1.6 تا 3.2 میلی متر) به طول در انتهای مخروط بگذارید تا اطمینان حاصل شود که شعله اکسید نمی شود. این تنظیم شعله برای بیشتر عملیات جوشکاری و پیش گرمایش در حین عملیات برش استفاده می شود. هنگام جوشکاری فولاد با این شعله، گودال فلزی مذاب بی صدا و شفاف است. این فلز به راحتی بدون جوشیدن، کف شدن و جرقه زدن جریان می یابد. در شعله پوش مکسی خنثی، دما در نوک مخروط داخلی تقریباً 5850 درجه فارنهایت (3232 درجه سانتی گراد) است، در حالی که در انتهای غلاف یا پاکت خارجی دما به حدود 2300 درجه فارنهایت (1260 درجه سانتی گراد) کاهش می یابد. این تنوع درون شعله اجازه می دهد تا در حین جوشكاری درجه حرارت را كنترل كنید. موقعیت شعله در گودال مذاب قابل تغییر است و گرما به این ترتیب کنترل می شود.

شعله کربوریزه

شعله کربوریزه دارای استیلن اضافی است، شعله می تواند به دمای حدود 6300 درجه فارنهایت برسد. مخروط داخلی دارای لبه ای پر از فراتر از آن است. این پر سفید را پر استیلن می نامند. اگر پر استیلن دو برابر مخروط داخلی باشد، به عنوان شعله 2X شناخته می شود، که راهی برای بیان میزان استیلن اضافی است. شعله کربوراسیون ممکن است کربن را به فلز جوش اضافه کند. کاهش یا کربوهیدرات شعله های جوشکاری و شعله پوش مکسی زمانی حاصل می شود که کمی کمتر از یک حجم اکسیژن با یک حجم استیلن مخلوط شود. این شعله با تنظیم اولیه در حالت خنثی و سپس بازکردن آرام شیر دریچه استیلن بدست می آید تا زمانی که یک استریمن استریمن یا “پر” در انتهای مخروط داخلی قرار گیرد. طول این جریان اضافی نشان دهنده درجه کربوریزاسیون شعله است. برای اکثر عملیات جوشکاری، این جریان باید بیش از نیمی از طول مخروط داخلی نباشد.

کاربرد شعله های جوشکاری

برای اطلاعات بیشتر در مورد شعله های آتش و شعله پوش مکسی ، اصول اولیه نحوه عملکرد جوشکاری گاز را بررسی کردیم. این روش جوشکاری نیاز به استفاده از مشعل دارد که شعله تولید می کند. از شعله برای گرم کردن فلزات یا ترموپلاستیک ها استفاده می شود و با سرد شدن آنها را در هم می آمیزند. در بیشتر فرایندهای جوشکاری گاز از جوشکاری با اکسیژن استفاده می شود. این یکی از قدیمی ترین فرایندهای جوشکاری است که اولین بار در سال 1903 توسعه یافت. با جوشکاری با اکسیژن، که به آن جوشکاری اکسی استیلن نیز گفته می شود، به سوخت یا گاز مایع مانند استیلن نیاز دارید. گاز با اکسیژن ترکیب می شود تا دمای شعله را افزایش دهد. مشعل شعله پوش مکسی دارای شیلنگ هایی است که به مخازن گاز متصل می شود. وقتی برای شروع جوشکاری آماده می شوم، دریچه ها را باز کرده و گاز را هنگام خروج از مشعل مشتعل می کنم. سپس می توانم سوپاپ ها را تنظیم کنم تا جریان هر گاز تنظیم شود و نسبت گاز تغییر کند. هر شعله همچنین دارای چندین منطقه به نام مخروط است. شعله پوش مکسی مخروط داخلی گرم ترین قسمت شعله است. جایی است که استیلن و اکسیژن با هم ترکیب می شوند. مخروط خارجی سردتر است زیرا اکسیژن بیشتری از هوای اطراف دریافت می کند. معمولاً به آن پاکت یا غلاف بیرونی نیز گفته می شود. بنابراین شعله جوشکاری گاز چقدر می تواند گرم شود؟ شعله پوش مکسی بسته به نسبت اکسیژن به استیلن، شعله می تواند به دمای حدود 6300 درجه فارنهایت برسد

Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

شعله ی اکسید کننده

شعله های جوشکاری اکسید کننده زمانی تولید می شوند که کمی بیش از یک حجم اکسیژن با یک حجم استیلن مخلوط شود. برای به دست آوردن این نوع شعله، مشعل ابتدا باید بر روی شعله خنثی تنظیم شود. در بیشتر فرایندهای جوشکاری گاز از جوشکاری با اکسیژن استفاده می شود. این یکی از قدیمی ترین فرایندهای جوشکاری است که اولین بار در سال 1903 توسعه یافت.  سپس جریان اکسیژن افزایش می یابد تا اینکه مخروط داخلی به حدود یک دهم طول اولیه خود کوتاه شود. هنگامی که شعله پوش مکسی به درستی تنظیم می شود، مخروط داخلی نوک تیز و کمی بنفش است. شعله اکسید کننده را نیز می توان با صدای خش خش متمایز آن تشخیص داد. دمای این شعله تقریباً 6300 درجه فارنهایت (3482 درجه سانتی گراد) در نوک مخروط داخلی است.

شعله های جوشکاری اکسید کننده در شعله پوش مکسی معمولاً برای جوشکاری این فلزات استفاده می شود:

 • فلز روی
 • مس
 • فولاد منگنز
 • چدن

هنگامی که بر روی فولاد اعمال می شود، . با باز کردن تدریجی دریچه اکسیژن برای کوتاه شدن شعله استیلن تا زمانی که یک مخروط داخلی مشخص مشخص شود به دست می آید. شعله اکسید کننده باعث می شود که فلز مذاب کف کرده و جرقه هایی از خود خارج کند. این نشان می دهد که شعله پوش مکسی اکسیژن اضافی با فولاد ترکیب شده و آن را می سوزاند. برای جوشکاری فولاد نباید از شعله اکسید کننده استفاده کرد زیرا فلز رسوب شده متخلخل، اکسیده و شکننده خواهد بود. این شعله اکثر فلزات را خراب می کند و باید از آن اجتناب کرد. شعله کمی اکسید کننده در لحیم کاری مشعل فولاد و چدن استفاده می شود. شعله اکسید کننده قوی تر در جوشکاری برنج یا برنز استفاده می شود. در بیشتر موارد، شعله پوش مکسی میزان اکسیژن اضافی مورد استفاده در این شعله باید با مشاهده عملکرد شعله بر روی فلز مذاب تعیین شود.

سؤالات متداول

بله. کلیه محصولات عرضه شده در وبسایت بهجوش مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا بوده وو با اطمینان خاطر میتوانید آنها را خریداری نمایید.

وبسایت بهجوش خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و آموزش کار با وسیله را به شما آموزش میدهند.

برای اینکه بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. و محصول خود را انتخاب نمایید. بعد از آن محصول به سبد خرید اضافه میشود و در نهایت این محصول برای شما ارسال خواهد شد.

شعله های جوشکاری گاز مپ

خواص انتقال حرارت شعله های اولیه و ثانویه برای گازهای مختلف سوخت متفاوت است. گاز MAPP دارای انتشار حرارت بالا و شعله پوش مکسی در شعله اولیه و آزاد شدن حرارت بالا در ثانویه است. پروپیلن واسطه بین پروپان و گاز MAPP است. فاصله اتصال بین کار و شعله در مورد گاز MAPP به اندازه سایر سوختها حیاتی نیست. تنظیم شعله گاز MAPP. تنظیم شعله مهمترین عامل برای جوشکاری یا لحیم کاری موفق با گاز MAPP است. مانند هر گاز سوختی دیگر، سه شعله اصلی گاز MAPP وجود دارد: کربوراسیون، خنثی و اکسید کننده. شعله کربوهیدرات با گاز MAPP یا استیلن تقریباً مشابه است. شعله پوش مکسی دارای پر زرد رنگ در انتهای مخروط اولیه است. شعله های کربنیزاسیون با گاز MAPP زمانی به دست می آیند که نسبت سوخت اکسیژن در حدود 2.2: 1 یا کمتر باشد. شعله های کمی متورم کننده یا “کاهش دهنده” برای جوشکاری یا آلیاژهای اکسید شده به راحتی مانند آلومینیوم استفاده می شود. با افزایش اکسیژن یا خاموش شدن سوخت، پر کربوهیدرات برداشته و ناپدید می شود. هنگامی که پر ناپدید می شود، نسبت اکسیژن سوخت در حدود 2.3: 1 است. شعله داخلی آبی بسیار عمیق است. این شعله گاز MAPP خنثی برای جوشکاری است که در شعله پوش مکسی تا نسبت 2.5: 1 اکسیژن به سوخت خنثی باقی می ماند. افزایش شعله اکسیژن باعث ایجاد شعله آبی روشن تر، مخروط داخلی طولانی تر و صدای سوزش بلندتر می شود. این یک شراره گاز MAPP اکسید کننده است. تجربه اپراتور با استیلن بلافاصله شعله گاز MAPP را طوری تنظیم می کند که شبیه شعله آبی کوتاه و شدید معمولی در تنظیم شعله استیلن خنثی باشد. با این حال، چیزی که تولید می شود یک شعله گاز MAPP اکسید کننده معمولی است. شعله پوش مکسی با استثنائاتی خاص مانند جوشکاری یا لحیم کاری آلیاژهای مس، شعله اکسید کننده بدترین نوع شعله ممکن است، صرف نظر از گاز سوختی. شعله خنثی تنظیم اصلی برای جوشکاری یا لحیم کاری فولاد است. یک شعله گاز MAPP خنثی دارای مخروط شعله اولیه است که 1 تا 2/2 تا 2 برابر مخروط شعله اولیه استیلن در آن قرار دارد.