جوش آرگون دستی

جوش آرگون دستی

جوشکاری آرگون

جوشکاری تیگ[۱] یا همان جوشکاری قوس تنگستنتحت پوشش گاز محافظ، یکی از کارآمدترین روش­های جوشکاری در صنعت­های مختلف کوچک و بزرگ پتروشیمی، نظامی، دریایی، هوایی، نیروگاه‌های برق و… می‌باشد.

در ایران با نام اختصاری و متداول جوش آرگون شناخته شده و متداول است. بیشتر به خاطر استفاده از گاز آرگون در این فرایند جوشکاری به این نام مشهور است.

برای جوشکاری فلزات سخت و غیر سخت، آهنی و غیر آهنی در تمام ضخامت­ها می­توان از جوشکاری تیگ استفاده کرد. با استفاده از این نوع جوشکاری می‌توان جوشکاری صفحات نازک و ظریف (به عنوان مثال آلومینیومی) تا لوله‌های تحت فشار را انجام داد.

در روش جوش آرگون، قوس و حوضچه مذاب کاملاً آشکار و قابل مشاهده می‌باشد. در دهه ۱۹۲۰ تلاش گردید قوس و حوضچه مذاب را در مقابل اتمسفر محافظت کنند تا جوشکاری کاملاً ایده‌آل انجام گیرد.

ظهور الکترودهای روپوش دار در آن دهه مسئله محافظت را منتفی کرد. اما به دلیل بوجود آمدن برخی مشکلات در دهه ۱۹۳۰، جوشکاری با گاز خنثی و الکترود تنگستن ابداع شد که شروع روش جوشکاری با محافظت گاز بود. روش جوشکاری آرگون با اینکه از زمان ظهورش به کندی پیشرفت کرد اما از دهه ۱۹۴۰ به بعد پیشرفت چشمگیری داشت.

اصول جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ

درمیان انواع فرایندهای اتصال فلزات، فناوری جوشکاریو روش­های مختلف آن به دلیل قابلیت­های منحصربفرد و تنوع در کارکرد، جایگاه خاصی را احاطه کرده است.

در استانداردهای مطرح و مرتبط این رشته، از فرایند جوشکاری تحت عنوان فرایند خاص یاد شده‌ است. فرایند خاص به فرایندی گفته می‌شود که کیفیت و نتیجه آن وابستگی بسیاری به مهارت اپراتور آن داشته و جهت اجرای آن به دستورالعمل‌های تأیید شده نیاز باشد.

در این روش عمل جوشکاری به وسیله­ی حرارت ناشی از قوس الکتریکی ما بین یک الکترود مصرف نشدنی از جنس تنگستن (یا آلیاژ آن) و قطعه کار صورت می­گیرد.

الکترود، قوس الکتریکی و منطقه حوضچه مذاب توسط یک گاز محافظ (آرگون، هلیم، مخلوط هر دو گاز یا مخلوط هر یک از دو گاز با گاز هیدروژن) در برابر اتمسفر حفاظت می‌گردد.

دلیل استفاده از گازهای آرگون و هلیم خاصیت خنثی بودن این گازها می‌باشد. گازهای خنثی با عناصر دیگر قابلیت واکنش ندارند پس به منظور حذف گازهای فعال مانند اکسیژن و نیتروژن از اطراف قوس و حوضچه مذاب، اکسیدها و نیتریدهای فلزی ایده‌آل و مناسب می‌باشند بدین صورت می‌توان از شکل گرفتن تخلخل­های گازی جلوگیری نمود.

از جمله عیوبی که باعث کاهش خواص مکانیکی جوش از جمله مقاومت به ضربه و استحکام کششی می‌شوند می­توان به تخلخل­های گازی، اکسیدها و نیتریدهای فلزی اشاره کرد.

جوش آرگون دستی

جوش آرگون دستی

کاربرد

کاربرد روش جوشکاری با الکترود تنگستن و گاز محافظ برای جوشکاری در موارد زیر استفاده می­شود:

 

تجهیزات مورد نیاز در جوشکاری تیگ

در روند جوشکاری تیگ می­توان از هر دو نوع مولد جریان برق، مستقیم (DC) و متناوب (AC) بهره گرفته شود. منابع قدرت عمدتاً ترانسفورماتور _ یکسوساز یا ژنراتور هستند.

منبع تغذیه جوشکاری تیگ

کپسول فلزی حاوی گاز محافظ است. در هنگام پر بودن فشار گاز داخل کپسول حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ بار می‌باشد.

برای کاستن از فشار خروجی گاز از کپسول و تنظیم شدت خروجی گاز محافظ از مشعل مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً میزان دبی گاز مصرفی وابسته به نوع طرح اتصال، زاویه تورچ، نوع نازل و شماره سرامیکی بوده و بین محدوده ۳ الی ۸ لیتر بر دقیقه می‌باشد.

تورچ جوشکاری در واقع جریان برق را که از رکتیفایر بوسیله کابل می‌آید را به الکترود تنگستن و گاز محافظ را به محدوده قوس و حوضچه مذاب هدایت می‌کند. اغلب به وسیله آب یا هوا روند خنک کردن تورچ­ها صورت می­گیرد. تورچ­هایی که در شدت جریان­های پایین (زیر ۲۰۰ آمپر) و کوتاه مدت به کار گرفته شده، بوسیله هوا و جریان گاز محافظ خنک می‌شوند؛ ولی تورچ­هایی که درجریان­های بالا و بلند مدت مورد استفاده قرار می‌گیرد، گردش آب سیستم خنک‌کننده آنها می‌باشد زیرا به علت گرمای بسیار زیاد که در جوشکاری با آمپراژ بالا پدید می‌آید، گاز محافظ به تنهایی قادر به خنک کردن تورچ نیست.

برای هدایت گاز محافظ از سیلندر به تورچ استفاده می­شود.

الکترودهای تنگستن که در فرایند تیگ استفاده می­شوند، در گروه الکترودهای ذوب نشدنی قرار دارند و طبق استاندارد۱۲، AWS A5 ترکیب شیمیایی آنها به صورت زیر است:

انواع الکترودهای تنگستنی

الکترودهای تنگستن معمولاً در قطرهای ۰٫۲۵ تا ۶٫۳۵ میلیمتر و طول ۷۶ تا ۶۱۰ میلیمتر ساخته می‌شوند.

*الکترودهای تنگستن خالص در مقایسه با سایر الکترودها قیمت پایین­تری داشته و ارزان تر بوده، ظرفیت حمل الکتریسیته کمتری ‌دارند، طول عمر آنها کوتاهتر بوده و تنها قابل استفاده با جریان AC باشند.

در مواردی که حساسیت کار کمتر است از این دسته الکترودها استفاده می‌شود. اگر در شدت جریان­های بالا از الکترود تنگستن خالص استفاده شود امکان تحلیل رفتن تدریجی آن وجود دارد.

*الکترودهای تنگستن توریم دار، ظرفیت حمل الکتریسیته بالاتری دارند و عمر آنها طولانی می‌باشد.

از آنجا که خروج الکترون­ها راحت­تر صورت می­گیرد قوس ثبات بیشتری داشته  و شروع قوس با این التکترودها راحت تر خواهد بود. از این الکترودها اغلب در جریان DC استفاده می‌شود.

*بهترین نوع الکترود برای جوشکاری آلومینیوم و منیزیم الکترودهای زیر کونیوم­دار هستند.

این الکترودها تقریباً مزایای هر دو الکترود قبلی را شامل می­شوند. زمانی که از این الکترودها در جریان AC استفاده می‌شود،

پایداری قوس الکترودهای EWP در جریان AC، به همراه ظرفیت حمل جریان و شروع قوس خوب در الکترودهای EWTH مشترکاً فراهم می‌آید.

الکترودهای تنگستن طبق طبقه‌بندی زیر با رنگ­های یک سر آنها شناخته می‌شوند:

انتخاب صحیح قطر الکترود در جوشکاری تیگ، وابسته به شدت جریان و نوع جریان از لحاظ AC یا DC  خواهد داشت.

مزیت استفاده از تنگستن:

عیوب متداول در جوشکاری آرگون

احتمال زندانی شدن ذرات تنگستن در فلز جوش هنگامی که از روش­های نامناسب جوشکاری استفاده گردد وجود دارد. دلیل اصلی بوجود آمدن این عیب عبارت است از:

تمامی عیوب بالا موجب کاهش خواص مکانیکی از جمله کاهش استحکام کششی و مقاومت به ضربه می‌شوند.

از جمله علت­های بوجود آمدن خلل وفرج در جوش:

ناخالصی­های اکسیدی در مرکز جوش، موجب پایین آمدن استحکام و کاهش مقاومت به ضربه جوش می‌شوند.

در فرایند آرگون قبل از شروع به جوشکاری باید لایه‌های اکسیدی را از روی محل اتصال و سیم جوش برطرف کرد. این موضوع به خصوص در آلومینیوم و آلیاژهای آن به علت نقطه ذوب بالای اکسید آلومینیوم از اهمیت بالایی بهره می­برد.

برخی از علت­های عیوب کمبود ذوب شامل موارد زیر می­شود:

 

[۱] Tungsten Inert Gas

[۲] Power Source

[۳] Tungsten Inclusion

[۴] Porosity

[۵] Lack of Fusion

[۶] Lack of Root Fusion

[۷] Root Face

[۸] Lack of Inter Run Fusion

 

 

برای سفارش محصول و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر

تماس گرفته و از مشاورین بهجوش  مشورت دریافت نمایید.

جهت ارتباط انلاین نیز می توانید از تماس رایگان موجود در سایت استفاده کنید

۰۲۱-۶۶۷۴۵۱۲۳

۰۳۱-۳۴۴۱۰۸۷۷

۰۹۱۲-۰۴-۰۴-۱۹۵

مشاوره در تلگرام بهجوش

درباره فروشگاه بهجوش آریا
درباره فروشگاه بهجوش آریا

درباره فروشگاه بهجوش آریا صنایع بهجوش آریا با همکاری شرکتهای معتبر اروپایی و ایتالیایی و با استفاده از متخصصین و تجهیزات موجود در کشور موفق به تولید تورچ‌های جوشکاری MIG/MAG بر اساس استاندارد EN60974-7 گردیده است.

جهت اطلاع از آخرین اخبار و محصولات ما از
طریق پیامک ، عضو خبرنامه شوید.
اصفهان - کاوه - خيابان بهارستان شرقي - بعد از چهارراه ورزشگاه روبروي سايپا يدک شيراني - پلاک 132
تلفن: ۳۴۴۱۶۸۳۷ – ۳۴۴۱۰۸۷۷ (۰۳۱)
نمابر: ۳۴۴۲۸۴۹۶ (۰۳۱)
INFO@BEHJOOSH.COM

عضویت در خبرنامه سایت