تورچ ماکسی 4000 | جوشکاری co2

صنایع جوشکاری بهجوش

فهرست مطالب

قطعات جوشکاری CO2 را بهتر بشناسید

عمکلرد تورچ های CO2 جوشکاری

معرفی تورچ ماکسی 4000  و ویژگی های آنها !

مقاومت و دوام این محصول کاربردی چقدر است ؟

ساختار دسته های تورچ co2 به چه صورت است؟

تورچ ماکسی 4000 و سیستم خنک کنندگی آن !

در مورد جوشکاری  co2 چه می دانید ؟

انواع خدمات جوشکاری بهجوش شامل چه مواردی است ؟

جوشکاری چیست ؟

جوشکاری به چند روش انجام می‌شود؟

جوشکاری شامل چه مزایایی است؟

مزایای میز جوشکاری چیست؟

گرمگن co2 چیست و در چه بخش هایی کاربرد دارد؟

قطعات تشکیل دهنده گرمکن گاز co2

جوشکاری به روش CO2 چگونه انجام می شود ؟

ویژگی های گرمکن co2 بهجوش چیست ؟

گرمکن های CO2 از چه برندهایی تولید شده است ؟

چرا باید از گرمکن گاز CO2 استفاده کرد؟

انواع روش های انجام جوشکاری چیست ؟

چگونه باید این گرمکن را نصب کرد؟

عدم استفاده از این گرمکن چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

انواع گرمکن های co2 چیست و به چند دسته تقسیم میشود؟

نقد و بررسی مبدل های حرارتی و ویژگی های آن !

ساختمان مبدل های حرارتی لوله ای به چه شکل است ؟

معرفی مبدل های حرارتی صفحه ای و ویژگی های آن

انواع مبدل های تماس مستقیم کدامند؟

مبدل های تماس غیر مستقیم به چند دسته تقسیم میشود؟

اهمیت و خواص استفاده از گاز کرین دی اکسید در فرآیند های جوشکاری

4 علت استفاده از گاز کرین دی اکسید در صنایع جوشکاری چیست؟

4 نوع از قطعات یدکی گرمکن های کرین دی اکسید کدامند؟

اهمیت تعبیه چراغ سیگنال گرمکن co2 چیست ؟

معرفی شافت (بلبرینگ) گرمکن های CO2 چیست ؟

مهمترین مزایا و محاسن استفاده از بلبرینگ گرمکن چیست؟

فاکتور های تاثیرگذار در قیمت این محصول چیست؟

مهمترین خصوصیات گرمکن Co2  بهجوش چیست ؟

شیوه خرید این دستگاه از فروشگاه اینترنتی بهجوش

جوشکاری چیست؟

از جمله روش هایی که می توانید به وسیله آن اتصال دائمی را بین فلزات،سرامیک ها، پلیمر ها و … ایجاد کند، جوشکاری co2 است. با جوشکاری می توانید اتصال را ما بین  دو قطعه فلزی از طریق ذوب کردن فراهم نمایید. بعد از سرد شدن مواد مذاب، به صورت دائمی فلزات به هم متصل می شود. بنابراین استفاده از این روش به عنوان یکی از با قدیمی ترین شیوه ها، میتواند به لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه باشد و انواع پروژه های صنعتی را با سرعت و دقت بالا به انجام برساند.

جوشکاری به چند روش انجام می‌شود؟

جوشکاری به چندین روش تقسیم می شود که هرکدام از آنها دارای وسایل و قطعات مخصوص به خود می باشند. انواع جوشکاری عبارت است از:

 • جوشکاری قوس الکتریکی
 • جوشکاری مقاومتی
 • جوشکاری در حالت جامد

جوشکاری شامل چه مزایایی است؟

از زمان های گذشته تاکنون از روش های مختلفی برای اتصال قطعات به یکدیگر استفاده شده است. استفاده از این روش، دارای مزیت هایی می باشد که شامل:

 • اتصال همیشگی قطعات به یکدیگر
 • صرفه جویی در هزینه های جوشکاری
 • اتصال قطعات با ضخامت های مختلف به وسیله این روش
 • داشتن دقت و سرعت بالا
 • ایمنی بالا

در ادامه این مطلب به توضیح قطعات کاربردی مورد نیاز در این حرفه می پردازیم.

Untitled-1

انواع خدمات جوشکاری بهجوش شامل چه مواردی است ؟

شرکت صنایع جوشکاری و برشکاری بهجوش با داشتن سال ها تجربه در زمینه ارائه خدمات با کیفیت جوشکاری و تولید قطعات  و محصولات بر اساس استاندارد های اروپا و ایتالیا، و همچنین داشتن زبده ترین و با تجربه ترین افراد توانسته است که نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کند. این مجموعه طیف گسترده ای از محصولات و لوازم جوشکاری آرگون و co2را به مشتریان خود ارائه می دهد. در شکل 1 تورچ ماکسی 4000 را مشاهده می کنید.

در مورد جوشکاری  co2 چه می دانید ؟

از گاز کرین دی اکسید در روش قوس الکتریکی استفاده میشود. این گاز به لحاظ قیمتی نسبت به گاز های دیگر مقرون به صرفه تر می باشد. امروزه از این گاز در انواع دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده میگردد. این گاز خاصیت حفاظتی بالایی دارد و حساس به طول قوس است. در حقیقت بهره گیری از این نوع گاز برای ثبات قوس بهتر عمل می کند. همچنین علاوه بر قیمت ارزان در برابر گاز های آرگون  قابل تجزیه به گاز  اکسیژن و CO است. است. علاوه بر آن، تجربه ها نشان داده است که استفاده از این نوع جوشکاری از جریان مستقیم با قطب معکوس استفاده می‌شود. بنابراین چنانچه بتوانید از ورود گاز هایی مانند اکسیژن و نیتروژن جلوگیری کنید، جوشکاری با کیفیت تری حاصل میشود.

شکل 1: تورچ ماکسی 4000

قطعات جوشکاری CO2 را بهتر بشناسید

تورچ های جوشکاری در بین متداول و رایج ترین قطعاتی است که در جوشکاری به روش CO2  مورد استفاده قرار می گیرد. این تورچ ها در آمپرهای مختلف تولید می‌شود که بر طبق نیاز، برای پروژه های جوشکاری سبک، نیمه سنگین و سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. برای جوشکاری انواع قطعات و وسایل در ابعاد مختلف، از تورچ های جوشکاری مختلف استفاده می شود. برای شناسایی کاربرد بهتر آنها ابتدا بهتر است که در مورد نحوه عملکرد این قطعات اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

عمکلرد تورچ های CO2 جوشکاری

تورچ های CO2 یکی از قطعات جوشکاری است که با گاز کربن دی اکسید کار می‌کند. این تورچ ها خود دارای انواع مختلفی می باشد که یکی از کاربردی ترین آنها تورچ ماکسی 4000 است. جنس این قطعات از استیل مورد تایید استاندارد های لازم است.

یکی از تجهیزات جوشکاری CO2 تورچ ها می باشد. تورچ در آمپرهای متفاوت برای  انواع پروژه های جوشکاری سبک و نیمه سنگین تولید می شود. در جوشکاری، قطعات فولادی با ضخامت های مختلف از تورچ های co2  استفاده می شود. استفاده از جوشکاری CO2 در پروژه های مختلف همواره مورد توجه افرادی که جوشکاری می کنند بوده است. دلیل آن ارزان قیمت بودن این گاز در شیوه قوس الکتریکی است. استفاده از این روش می تواند جوشکاری یکنواحتی را در قطعاتی که بر روی آنها کار می‌کنید فراهم کند که پس از جوشکاری به روش مقاومتی بهترین نوع جوشکاری است.

Untitled-1

مزایای میز جوشکاری چیست؟

یکی از مشکلاتی که پیش از شروع و انجام فرآیند جوشکاری co2 وجود دارد، چیدمان قطعات و پروفیل ها در کنار یکدیگر به صورت ثابت است. به منظور برطرف نمودن این مشکل تیم تحقیق و توسعه توربوسپ میزی را طراحی و تولید کرد که این معضل را برای همیشه حل کرد. با این میز می توانید کلیه ابزار و قطعات جوشکاری را روی آن قرار دهید و انواع طرح ها را با سرعت و دقت بالا طراحی کنید. استفاده از میز های جوشکاری دارای مزایای زیادی می باشد که شامل

 • بالارفتن سرعت جوشکاران در قرار دادن قطعات مختلف در کنار یکدیگر
 • سهولت در زمان کار با قطعات مختلف
 • مناسب برای استفاده در جوشکاری روباتیک و کاهش زمان، هزینه و انرژی
 • قابلیت جا به جایی راحت آن
 • منعطف
 • داشتن قیمت مناسب در مقایسه با انواع نمونه های خارجی

در قسمت پایین این میز پایه های ثابت همراه با چهار چرخ جهت جا به جایی آسان میز تعبیه شده است. با استفاده از این میز می‌توانید دستگاه جوش و فیکسچرها را با میز جا به جا کنید. ابعاد این میز 75*120*90 می باشد. البته این میز در ابعاد و اندازه های مختلف در وبسایت behjoosh  قابل عرضه به مشتریان است. در ویدئو قرار داده شده در روبه رو می توانید طرز کار با این میز را مشاهده نمایید.

معرفی تورچ ماکسی 4000  و ویژگی های آنها !

برند معتبر ماکسی تورچ جوشکاری ماکسی 4000 را به بازار عرضه کرد که با  گاز محافظ کربن دی اکسید کار می کند. این تورچ ها دارای دو نوع آب خنک و هوا خنک می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که نوع تورچ های آب خنک ماکسی از قیمت بیشتری برخوردار است. چنانچه قصد انجام پروژه های جوشکاری سنیگن را دارید می‌توانید از این نوع تورچ جوشکاری استفاده نمایید. دلیل این موضوع استفاده از کابل های پرقدرت MM16 است. روکش هایی که در تولید کابل های این تورچ استفاده شده است، بسیار منعطف بوده و در برابر تغییرات دما از خود مقاومت بالایی را نشان می دهد. نکته دیگری که در مورد این تورچ ها وجود دارد این است که پرس کلیه سر شلنگ های تورچ ماکسی 4000  با پرس های هیدرولیک  جمع شده است. این تورچ ها به علت داشتن مفاصل انعطاف پذیر و متحرک موجب استفاده راحت کاربران در هنگام کار از این محصول می شود. به گونه ای که دست شما در حین استفاده از آن اذیت نمی‌شود. همچنین در اثر استفاده مداوم از این محصول شلنگ تغییر حالت نداده و به اصلاح دفرمه نمی‌شود. شلنگ های این تورچ در اندازه های

 • 3 متری
 • 4 متری
 • 5 متری

تولید می‌شود. کاربرد این نوع از تورچ جوشکاری برای سازمان های کشتی و سوله سازی مناسب می باشد. این دستگاه با انواع سیم جوش ها در اندازه های 0.8، 1، 1.2 و 1.6 کاربرد دارد. تورچ ماکسی 4000 بر اساس استاتدارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا ساخته شده است. بنابراین دارای بالاترین کیفیت می باشد.

شکل 2:جوشکاری co2

Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

مقاومت و دوام این محصول کاربردی چقدر است ؟

تورچ ماکسی 4000 با استفاده از بهترین قطعات که ساخته شده از مرغوب ترین مواد اولیه است، به آسانی به وسیله پمپاژ آب، داخل مدار آبگرد جریان یافته و با شدت جریان مطابق با نوع ذکر شده، با بالاترین عملکرد به فعالیت خود می پردازد. علاوه بر این دسته های ساخته شده  آن از جنس پلی آمید است که با وجود آن، این دستگاه را در برابر عوامل مختلف مانند ضربه و درجه حرارت های مختلف مقاوم نگه می‌دارد. همچنین روکش هایی که جهت پوشش بر روی کابل ها قرار گرفته از مدل نسوز بوده و دوام خوبی را در برابر پوسیدگی دارد. که این مساله موجب شده است که از آن در پروژه های سنگین جوشکاری استفاده شود.

در مورد گردنه این تورچ باید گفت که از جنس فلز سه لایه برنجی می‌باشد. این فلز عایق خوبی در برابر گرما است. برای خرید این محصول با دوام و کیفیت کافی است که به قسمت محصولات سایت بهجوش مراجعه کنید و آن را خریداری نمایید. behjoosh تولید کننده انواع لوازم و تورچ های جوشکاری مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا می باشد.

ساختار دسته های تورچ co2 به چه صورت است؟

دسته تورچ co2 نقش مهمی را در انجام فرآیند های جوشکاری دارد. اهمیت این مساله وقتی مشخص می شود که مدت زمان زیادی را بخواهید با این وسیله کار کنید. مسلما داشتن دسته سنگین و نامرغوب باعث می شود که دست شما در حین انجام فرآیند جوشکاری خسته شود و از طرفی استفاده از متریال نامرغوب در ساخت آن سبب کاهش کیفیت می‌شود. دسته تورچ co2 از پلی آمید الیاف دار تولید شده است. که عایق مناسبی در برابر حرارت و ضربه است. با استفاد از این قطعه می توانید در تایم های طولانی با آمپر زیاد از آن استفاده کنید. در طراحی و ساخت آن نیز سعی شده است که با استفاده از آن انجام فرآیند های جوشکاری سخت و پیچیده میسر شود. کابل تورچ ماکسی 4000 در اندازه های مختلف 4 تا دوازده متری تولید می شود که می‌توانید بر حسب نیاز خود آن را از سایت بهجوش سفارش و خریداری کنید.

سؤالات متداول

بله. کلیه محصولات عرضه شده در وبسایت بهجوش مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا بوده وو با اطمینان خاطر میتوانید آنها را خریداری نمایید.

وبسایت بهجوش خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و آموزش کار با وسیله را به شما آموزش میدهند.

برای اینکه بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. و محصول خود را انتخاب نمایید. بعد از آن محصول به سبد خرید اضافه میشود و در نهایت این محصول برای شما ارسال خواهد شد.

تورچ ماکسی 4000 و سیستم خنک کنندگی آن !

سیستم خنک کنندگی در تورچ ها دارای دو نوع رایج هوا خنک و آب خنک است. همانطور که از نام هواخنک معلوم است، سیستم خنک کنندگی در این نوع تورچ ها به وسیله هوا انجام می‌شود. استفاده از این نوع تورچ ها مناسب برای جوشکاری co2 است. اما در تورچ های آب خنک از آب که توسط شیلنگی که بر روی تورچ ها تعبیه شده است، و جریان آب از آن عبور می کند، خنک می‌شود. استفاده از تورچ های آب خنک قوی تر عمل می‌کنند و طبیعتا از قیمت بیشتری هم برخوردار است. در این سیستم از دو شلنگ برای جریان یافتن آب استفاده می‌شود. تورچ ماکسی 4000 از نوع آب خنک بوده و برای جوشکاری های سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. این تورچ ها خود دارای قطعات مختلفی هستند که عبارت است از:

 • گردنه تورچ CO2
 • شعله پوش تورچ CO2
 • گاز پخش کن تورچ CO2
 • گاز پخش کن تورچ CO2
 • اداپتور تورچ CO2
 • روکش تورچ CO2
 • فنر تورچ CO2

گرمگن co2 چیست و در چه بخش هایی کاربرد دارد؟

به منظور استفاده از گاز کربن دی اکسید، احتیاج به مانومتر است. مانومتر های دارای یک میله برای متصل شدن به شیر کپسول هستند. طول این میله ها تقریبا زیاد است که زمان اتصال به بدنه سیلندر مشکلی به وجود نمی آید. این بخش همان جایی است که گرمکن co2  را به من آن وصل میکنند. این گرمکن علاوه بر اینکه از یخ زدگی چلوگیری میکند، میتواند دما را در کلیه بخش های که گاز از آن عبور می کند افزایش دهد.یکی از تجهیزات کاربردی در صنعت جوش و برش گرمکن co2 است که مخصوص گرم کردن گاز کربن دی اکسید برای استفاده مطلوب و بهتر برای عملیات و پروژه های مختلف جوشکاری و برشکاری است. از این مدل از گرمکن تنها برای گاز کرین دی اکسید کاربرد داشته و نمیتوانید برای گازهای دیگر از آن استفاده کنید. تنها درمواقع خاص از این محصول برای گازهای ازت و یا نیتروژن نیز استفاده می شود. به این نکته توجه کنید که استفاده از گرمکن co2 برای کپسول LPG بسیار خطرناک بوده و ممکن است نتایج جبران ناپذیری را برجای بگذارد.

قطعات تشکیل دهنده گرمکن گاز co2

استفاده از این قطعه در صنعت جوشکاری بالاترین استفاده را دارد که برای گرم کردن گاز خارج شده از سیلندر کاربرد دارد. این وسیله از قطعات مختلفی تشکیل شده است که عبارت است از:

اتصالات برنجی

بدنه گرمکن co2  ساخته شده از برنج است و کلیه اتصالات آن بر اساس آخرین اساتاندارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا طراحی و تولید شده است.

فیلتر محافظ

در این محصول دو فیلتر ورودی و خروجی قرار دارد که ناخالصی های را از گاز پالایش کند. این کار باعث افزایش طول عمر این گرمکن و مابقی تجهیزات میشود. این فیلترها ساخته شده از سرامیک است که به راحتی و صرف کمترین هزینه می توانید آن را تعویض کنید.

ترموستات

بر روی گرمکن گاز co2 ترموستات اتوماتیکی تعبیه شده است که تنظیم کننده دما است. به وسیله ترموستات می توانید درجه حرارت گاز خروجی را اندازه گیری کرد و آن را ثابت نگه داشت.

پوشش ABS

روکشی که بر روی گرمکن co2 قرار داده شده است از جنس ABS می باشد که از هدررفتن حرارت جلوگیری میکند. علاوه بر این موجب صرفه جویی در مصرف برق می شود.

سیم ارت

در این گرمکن از سیم ارت استفاده میشود که از خطرات مانند برق گرفتگی در حین کار با این وسیله جلوگیری خواهد کرد.

Untitled-1

شکل 1: گرمکن co2

جوشکاری به روش CO2 چگونه انجام می شود ؟

یکی از مهمترین تجاربی که برای افراد در زمان انجام فرآیند های جوشکاری به دست آمده است این است که چنانچه از ورود اکسیژن  نیتروژن به ناحیه جوشای جلوگیری کنید می توانید خواص شیمیایی و فیزیکی بهتری را داشته باشید. جوشکاری به وسیله قوس الکتریکی همراه با گاز محافظ کربن دی اکسید می تواند راهی بسیار مفید و کاربردی برای انجام جوشکاری انواع فلزااتسخت و یا غیر سخت در ضخامت های متفاوت باشد. در جوشکاری به این روش ممکن است یک لایه نازک بر روی سطح جوش قرار بگیرد. به این نکته توجه داشته باشید که حتما این لایه را از روی سطح جوش برطرف نمایید.

ویژگی های گرمکن co2 بهجوش چیست ؟

شرکت های تولیدی زیادی انواع لوازم جوش و برش را تولید می کنند و به فروش می رسانند. یکی از این شرکت ها بهجوش است. که اقدام به تولید گرمکن های co2 کرده است. گرمکن co2 بهجوش در واقع در بین محصولات تخصصی می باشد که در ساخت آن از ابزارآلات کمی استفاده شده است. این وسیله بیشتر  جنبه الکتریکی دارد. برای خرید این محصول به وبسایت behjoosh مراجعه نمایید.. تا بتوانید انواع گرمکن های جوشکاری را خریداری نمایید.

گرمکن های CO2 از چه برندهایی تولید شده است ؟

 • گرمکن توان جم
 • گرمکن های CO2 بهجوش

چرا باید از گرمکن گاز CO2 استفاده کرد؟

با توجه به اینکه گاز کرین دی اکسید سرد و چرب است و محلی که این گاز عبور از آن عبور میکند دارای قطر کمی است باید از گرمکن گاز CO2 استقاده میشود. به دلیل اینکه ماهیت این گاز چرب است روغن آن به مرور زمان در محل عبور باقی مانده و به علت سرد بودن آن موحب یخ زدگی مانومتر که از جنس مس است میشود. برای جلوگیری از وجود چنین مشکلاتی باید محل عبور گرم شود. بنابراین از گرمکن گاز CO2 باید استفاده کرد.

Untitled-1

انواع روش های انجام جوشکاری چیست ؟

 • جوشکاری قوس الکتریکی
 • جوشکاری و برشکاری در زیر آب
 • جوشکاری پلاستیک
 • جوشکاری انواع فلزات سنگین
 • جوشکاری در صنایع نظامی

چگونه باید این گرمکن را نصب کرد؟

برای انجام این کار ابتدا دستگاه را همراه با مهره برنجی به شیر سیلندر ببندید. انجام این کار به دلیل اطمینان جهت عدم نشت گاز از بخش مهره است.

سپس کابل ها را با در نظر گرفتن رنگ بندی رشته ها به جریان برق دویست و بیست ولت وصل نمایید. یکی از نکاتی که در زمان استفاده از این وسیله باید در نظر بگیرید این است که اتصالات به زمین را برای محافظت هرچه بیشتر از دستگاه کنترل نمایید.

چگونه باید از این گرمکن استفاده کرد؟

برای انجام این کار ابتداسبلندر گاز کربن دی اکسید را باز کرده و در مرحله بعد گرمکن را روشن کنید

زمانی که این دستگاه شروع به گرم شدن و روشن شدن لامپ شد میتوانید از کارکرد صحیح این وسیله اطمینان یابید

بعد از گذشت چند دقیقه و رسیدن این دستگاه به دمای تنظیم شده خاموش میشود و دوباره این عمل تکرار می شو و تا جایی ادامه می یابد که گاز خروجی به دمای ثابتی برسد. چنانچه قصد دارید که بیشتر از 30 دقیقه از این وسیله استفاده کنید بهتر است که شیر گاز را ببندید و جریان برق را از این وسیله قطع کنید.

شکل 2:گرمکن های co2 بهجوش

عدم استفاده از این گرمکن چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

 • کاهش قدرت ذوب
 • کاهش نفوذ جوش
 • کم شدم مقدار رسوبات جوش
 • بیشتر شدن جرقه ها در زمان انجام فرآِیند های جوشکاری
 • کاهش سطح کیفیت
 • صدمه رسیدن به رگلاتور و تورچ

انواع گرمکن های co2 چیست و به چند دسته تقسیم میشود؟

 • گرمکن های co2 گامی
 • گرمکن های co2 استوانه ای
 • گرمکن های co2 کتابی

معرفی گرمکن های co2  مدل کتابی

گرمکن های co2  مدل کتابی جزء یکی از اولین دستگاه هایی است که ساخته شد. این وسیله بر روی میله ورودی گاز کربن دی اکسید بر روی مانومتر وصل میشود. با توجه به اینکه این دستگاه وظیفه گرم کردن گاز را بر عهده دارد بنابراین دارای درجه حرارات زیادی میباشد. بهتر است که این دستگاه را در محلی قرار دهید که دسترسی به آن کم باشد.

Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

نقد و بررسی مبدل های حرارتی و ویژگی های آن !

در گرمکن های co2 برای افزایش درجه حرارت از مبدل هایی استفاده میشود که با نام مبدل های حرارتی شناخته میشود. مبدل های حرارتی برای انتقال حرارت ما بین دو و یا چند مایع استفاده میگردد. در کل مبدل های حرارتی وسایلی هستند که از محیط اطراف گرما را جذب می کند و در نهایت آن را به بخشی دیگر هدایت میکند. میتوان گفت که انجام بیشتر پروژه های صنعتی بدون این وسیله امکان پذیر نخواهد بود. این مبدل ها داری انواع مختلفی است که در این مقاله به توضیح آن ها می پردازیم

ساختمان مبدل های حرارتی لوله ای به چه شکل است ؟

مبدل های حرارتی دارای تعداد زیادی لوله در ابعاد بسیار کوچک ایجاد شده است. این مبدل ها به صورت یک لوله باندل درون پوسته ای که استوانه ای شکل است قرار گرفته خواهد شد. انتقال حرارت به شیوه ارتباط میان دو سیال انجام میشود. استفاده از این مبدل ها عمدتا برای فشار و دمای بالا مناسب  است.

معرفی مبدل های حرارتی صفحه ای و ویژگی های آن

این نوع از مبدل ها ازچندین صففحه انحنا دار ایجااد شده است. جنس این صفحات از استلنس استیل است. که به وسیله واشر های لاستیکی مخصوص، اقدام به ایجاد مسیرهای آب بندی شده میکند. بنا به نوع ساخت گرمکن های co2  میتوان از این نوع مبدل استفاده کرد. به طور کلی این نوع مبدل ها دارای دو نوع مستقیم و غیر مستقیم می باشد که در ادامه به توضیحات کامل آنها میپردزیم.

انواع مبدل های تماس مستقیم کدامند؟

 • مبدل های اسپیرال
 • مبدل های هواخنک
 • مبدل های صفحه ای
 • مبدل های لوله ای

مبدل های تماس غیر مستقیم به چند دسته تقسیم میشود؟

 • مبدل های دی سوپرهیترها
 • برج های خنک کن

اهمیت و خواص استفاده از گاز کرین دی اکسید در فرآیند های جوشکاری

یکی از گازهایی که از احتراق مواد آلی در برابر اکسیژن ایجاد میشود گاز کرین دی اکسید است. این گاز بی رنگ و فاقد بو است. که از آن در تولید انواع قطعات مختلف جوشکاری استفاده می شود. نام دیگر این وسیله هیتر نام دارد که استفاده از آن، از یخ زدگی گاز جلوگیری خواهد کرد. این هیتر ها بر حسب زمان و موقعیت می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.هیترها از نظر ظاهری به دو دسته استوانه ای و افقی تقسیم بندی می شود. بایذ به این نکته اشاره کرد تنها تفاوتی که این گرمکن ها با هم دارند در شکل ظاهری بوده که بنا به موقعیتی که قرار است است در آن جوشکاری کنید یکی از آن ها را انتخاب کنید. جهت خرید این محصول با مشاوران بهجوش تماس حاصل فرمایید تا به شما راهنمایی های لازم را ارائه دهند.

4 علت استفاده از گاز کرین دی اکسید در صنایع جوشکاری چیست؟

استفاده از این گاز  به عنوان گاز محافظ در جوشکاری قوس الکتریکی استفاده میشود. استفاده از این گاز در صنایع جوشکاری 7 مزیت را به همراه دارد که در ادامه به توضیح آن ها میپردازیم.

 • افزایش نفوذ

استفاده از گاز co2 باعث بهتر شدن نفوذ جوش میشود.

کاهش صرفه جویی

از دیگر مزیت های استفاده از این گاز صرفه جویی در هزینه ها در مقایسه با دیگر گازها مانند هلیوم و آگون میشود.

 • اکسیداسیون

به علت دمای زیاد قوس جوشکاری، گاز co2 به مونواکسید کربن و اکسیژن تجزیه میشود. که این امر باعث رخداد کمی اکسیداسیون درفلز جوش می گردد.

 • امکان ترکیب با سایرگاز ها

استفاده از گاز کرین دی اکسید با سایر گازها مانند آرگون همراه با ولتاژ پایین باعث میشود که پاشش ها در زمان جوشکاری به حداقل خود برسد. و جوشکاری راحت و امنی را برای شما فراهم میکند.

4 نوع از قطعات یدکی گرمکن های کرین دی اکسید کدامند؟

 • المنت گرمکن co2
 • مهره گرمکن
 • قاب گرمکن
 • چراغ سیگنال گرمکن

اهمیت تعبیه چراغ سیگنال گرمکن co2 چیست ؟

در گرمکن های co2 از سیستم هشدار دهنده ای استفاده میشود که با نام چراغ های سیگنال گرمکن یاد میشود. به طور کلی این چراغ ها به عنوان یک سیستم هشدار دهنده هستند. هرکدام از این چراغ ها دارای علامت خاصی هستند.

 • اگر چراغ سفید روشن شود

روشن شدن این چراغ به این معناست وضعیت جریان دی سی را در گرمکن نشان میدهد

 • اگر چراغ سبز روشن شود

در صورت روشن شدن این چراغ به معنای این است که باید کلید محافظ از جان را فعال نمایید

اگر چراغ قرمز روشن شود: در صورت روشن شدن این چراغ دستگاه هشدار میدهد که چراغ محافظ از جان غیر فعال شده است.

 • در صورت روشن شدن چراغ زرد

اگر چراغ زرد در این دستگاه فعال شود به معنای اخطار دادن یکی از کلید های محافظ از جان است.

معرفی شافت (بلبرینگ) گرمکن های CO2 چیست ؟

استفاده از دستگاه گرمکن القایی بلبرینگ برای افزایش طول عمر بلبرینگ ها و سهولت و راحتی در زمان قرار دادن روی شافت بدون نیاز به فشار و ضربه ای خاص مورد استفاده قرار میگیرد. این محصول به صورت القایی کار میکند. که مناسب ترین روش برای گرم کردن بلبرینگ به شمار میرود. با این دستگاه میتوانید قطعات حلقوی بسته را تا درجه حرارت 400درجه حرارت گرم کرد.

مهمترین مزایا و محاسن استفاده از بلبرینگ گرمکن چیست؟

 • کاهش مصرف انرژی
 • قابلیت حمل آسان
 • قابل تنظیم برای درجه حرارت های مورد نیاز
 • پیشگیری از سایش و شل شدن در زمان قراردادن بلبرینگ
 • تشخیص و شناسایی ترک در بلبرینگ

فاکتور های تاثیرگذار در قیمت این محصول چیست؟

گرمکن های co2 دارای برندهای مختلفی است که بر طبق این برندها قیمت آنها متفاوت است. با توجه به اینکه محصولات ارائه شده در سایت behjoosh ساخت کشور ایران و یا چین است، میتواند در این قیمت تاثیر گذار باشد. برای اطلاع از قیمت دقیق محصولات می توانید با شماره های قرار داده شده در سایت ما تماس بگیرید. و از مشاوران ما در مورد قیمت و ویژگی های دقیق محصولات اطلاعات جامعی را کسب نمایید.

مهمترین خصوصیات گرمکن Co2  بهجوش چیست ؟

 • توان و کارایی زیاد
 • کاهش مصرف برقش
 • داشتن قابلیت تنظیم درجه حرارت
 • طول عمر بالا این دستگاه
 • وجود سیستم ارت

علاوه بر مزایایی که این دستگاه می تواند داشته باشد دارای مشکلاتی هم است. که برخی از این مشکلات می تواند افت استحکام سطح ظاهری جوش، نبود کیفیت مناسب سطح ظاهری جوش، کاهش قدرت ذوب اشاره کنیم. بیشترین کاربرد این دستگاه در صنعت جوشکاری و جهت گرم کردن گاز خارج شده از سیلندر استفاده میشود. بدنه این محصول از فلز با استحکام برنح بوده و مطابق با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده است.

شیوه خرید این دستگاه از فروشگاه اینترنتی بهجوش

فروشگاه اینترنتی بهجوش بهترین ابزارآلات جوشکاری و برشکاری را به مشتریان خود عرضه میکند. Behjoosh در کنار تجربه های درخشان و موفقی که دارد می تواند به شما در زمینه خرید این دستگاه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد. به دلیل اینکه افراد زیادی در زمان انجام پروژه های جوشکاری از کاهش فشار رنح میبرند، بنابراین این فروشگاه با عرضه انواع مختلف گرمکن co2 میتواند این مشکل را حل کند.