تورچ ماکسی 4000 | جوشکاری co2

صنایع جوشکاری بهجوش

تورچ بینزل

تورچ بینزل Binzel MIG به عنوان تورچ های MIG روزمره با کیفیت بالا شناخته می شوند که به استاندارد صنعت بسیاری از جوشکاران MIG متمایز تبدیل شده است. راحتی و کیفیت کلی تورچ Binzel MIG آن را به محبوب ترین تورچ جوشکاری MIG در بازار امروز تبدیل کرده است. محبوب ترین تورچ های جوش MIG خنک کننده هوا Binzel MB25 و Binzel MB36 هستند. بنزل MB25 دارای 200 آمپر 60٪ گازهای مخلوط با چرخه کار است و برای جوشکاری و ساخت سبک و متوسط ​​استفاده می شود. بنزل MB36 دارای 270 آمپر 60٪ گازهای مخلوط در چرخه کار است و بیشتر برای تولید متوسط ​​تا سنگین استفاده می شود. تورچ Binzel MB501 MIG با آب خنک می شود و این تورچ جوشکاری را در کاربردهای جوشکاری سنگین افزایش می دهد و 450 آمپر در 100٪ چرخه کار ارائه می دهد.

ویژگی ها و مزایای تورچ بینزل

 1. کیفیت در سراسر جهان بسیار محترم است.
 2. ارگونومیک و از نظر فنی بالغ و 100٪ قابل اطمینان است.
 3. تورچ های جوشکاری با خنک کننده هوا از 150 تا 500 آمپر.
 4. آب از 240 تا 650 A سرد می شود.
 5. خنک کننده مطلوب تورچ MIG – استقامت بالا.
 6. تعویض گردن تورچ بینزل با صرفه جویی در زمان به لطف سیستم پلاگین مرکزی ABICOR BINZEL
 7. تورچ جوشکاری MIG MAG MB15/AK15 به خوبی در دست جا می گیرد و با خستگی کمتر جوشکاری را برای مدت زمان طولانی تری امکان پذیر می کند.
 8. طول – تورچ دارای یک شلنگ 4 متری گاز سرد است. عملکرد خنک کننده گاز آن، کل بسته بندی شیلنگ را از گرمای بیش از حد محافظت می کند.
 9. اتصال – منبع گاز از طریق اتصال یورو مرکزی متصل می شود.
 10. بسته شلنگ ما برای دستگاه های جوش STAHLWERK با حداکثر خروجی 200 آمپر و کلیه دستگاه های MIG/MAG با اتصال مرکزی یورو مناسب است.
Untitled-1

تورچ بینزل جوشکاری MIG/MAG

جوشکاری قوس فلزی گاز به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود: جوشکاری گاز بی اثر (MIG) و جوشکاری گاز فعال. (MAG) در این دو گروه، بازار انتخاب بی پایان، با مجموعه ای از راه حل ها برای فرآیندهای مختلف و گزینه های کنترل ارائه می دهد. با این حال، طراحی تورچ بینزل جوشکاری تقریباً یکسان است و تنها چند تفاوت داخلی کوچک بستگی به روند مورد نظر دارد. بنابراین “تورچ جوشکاری” و “تورچ جوشکاری MIG/MAG” دقیقاً چیست؟ برای آگاهی بیشتر  ادامه ی مقاله را مطالعه کنید.

طراحی تورچ جوشکاری استاندارد MIG/MAG

به زبان ساده، تورچ بینزل جوشکاری همه چیز از ابتدای بسته بندی لوله تا نازل گاز است. بنابراین تورچ جوشکاری MIG/MAG شامل اتصال بین تورچ و مهره اتصال به همراه شیلنگ گاز محافظ و همچنین لوله های مختلف مانند شیلنگ محافظ، ورودی و خروجی آب تورچ های خنک کننده با آب، کابل برق، گاز است. شیلنگ و آستر داخلی.

 

سطح مقطع تورچ جوش

بسته ی تورچ بینزل جوشکاری در واقع شامل دسته با ماشه تورچ و گردنه ی تورچ با قطعات پوشیده مانند نازل گاز، اتصالات نازل و محافظ پاشش  همراه است. همه با هم، اندازه یک مدل استاندارد تا شش متر طول دارد. هنگام خرید تورچ جوشکاری، توجه به آمپراژ مهم است. استفاده از تورچ جوشکاری 600 A با منبع تغذیه که فقط می تواند تا 220 A خاموش کند، منطقی به نظر نمی رسد و همچنین برای جوشکاری با عملکرد بالا با کوچکترین تورچ موجود مناسب نیست. تورچ جوشکاری MIG/MAG شما همیشه باید برای حداکثر محدوده توان منبع تغذیه شما مناسب باشد.

گازسوز یا آب سرد؟

سوال کلیدی دیگر این است که آیا گاز یا آب خنک را انتخاب کنید. این کمی شبیه خرید موتورسیکلت است – آیا باید به سراغ موتور تک سیلندر خنک کننده با هوا بروید یا موتور چهار سیلندر با آب سرد؟ واقعیت این است که طرح های خنک کننده با آب اغلب دوام بیشتری دارند و مطمئناً از عملکرد بهتری برخوردارند و سیستم های جوشکاری هیچ تفاوتی با هم ندارند: هرکسی که از سیستم جوشکاری با آب خنک کننده تا انتهای نازل گاز استفاده کرده باشد، به شما می گوید که کنترل تورچ بینزل چقدر نرم بوده و کار با آن چقدر آسان بوده است. به علاوه، سیستم های خنک کننده با آب بیشتر عمر می کنند و قدرت بیشتری را تأمین می کنند. تورچ بینزل جوش با هوا خنک برای آمپراژهای بالاتر مناسب نیستند، در حالی که تورچ های خنک کننده با آب در آمپراژهای تا 200 درجه بالاتر به خوبی عمل می کنند. به طور طبیعی، مزایای استفاده از آب سرد نسبت به گاز سرد با هزینه ای همراه است و قیمت خرید تورچ های آب سرد به طور متوسط ​​20 تا 30 درصد بیشتر است. هزینه اضافی نصب خود سیستم خنک کننده آب نیز وجود دارد. تورچ های جوشکاری به عنوان پوشیدن قطعات بخشی از هزینه های عملیاتی جاری شما را تشکیل می دهند و بنابراین قیمت هنگام تصمیم گیری بین گزینه های خنک کننده با گاز یا آب ملاحظات مهمی است.

Untitled-1

عملکردهای تورچ جوشکاری MIG/MAG خود را کنترل کنید

پس از تصمیم گیری در مورد گزینه خنک کننده ترجیحی خود، سوال بعدی که باید بپرسید این است که چه کنترل های عملکردی را می خواهید. آیا به چیزی ساده یا چند منظوره نیاز دارید؟ تورچ بینزل جوشکاری شما برای برآوردن شرایط جوشکاری شما به چه کنترل هایی نیاز دارد؟ اساسی ترین گزینه یک سوئیچ روشن و خاموش ساده یا ماشه تورچ است. اما حتی در این صورت نیز انتخاب هایی باید انجام شود: آیا ماشه را در بالا یا پایین می خواهید؟ در نهایت، این امر به ترجیح جوشکار برمی گردد – اگر ترجیح می دهید از انگشت شست خود استفاده کنید یا در پایین ترجیح می دهید از انگشت اشاره خود استفاده کنید، در بالا آن را فعال کنید.

شاید می خواهید در حین جوشکاری بتوانید آمپر را کم یا زیاد کنید؟ یک سوئیچ ساده در بالای تورچ، جوشکار را قادر می سازد تا قدرت را بالا و پایین تنظیم کند، بدون اینکه جوشکاری متوقف شود یا دستگیره آن تغییر کند. اگر از منبع تغذیه دیجیتال استفاده می کنید، عملکردهای کنترل بسیار پیچیده تری برای تورچ بینزل جوشکاری شما موجود است. آیا به دنبال چیزی پیشرفته تر از کنترل های قدرت ساده هستید؟ سپس باید یک تورچ با کنترل های اضافی را انتخاب کنید که به همه تنظیمات مختلف نشان داده شده در صفحه نمایش منبع تغذیه پیوند می دهد. هر پارامتر جداگانه را می توان در صفحه کوچک تورچ مشاهده کرد و در صورت لزوم انتخاب یا تنظیم کرد. همچنین گزینه ای وجود دارد که پارامترهای خاصی را روی منبع تغذیه برای یک کار جوشکاری یا “کار” تنظیم می کند. این ایستگاه از پیش تنظیم شده را می توان بر روی خود تورچ بینزل فعال کرد. تمام تنظیمات مورد نیاز در کارهای روزمره را می توان مستقیماً بر روی تورچ جوش MIG/MAG بدون نیاز به استفاده از کنترل های خود سیستم جوش کنترل کرد. این تورچ های چند منظوره هنگام جوشکاری در موقعیتهایی که منبع تغذیه نمی تواند دقیقاً در کنار محل جوش قرار گیرد یا جایی که برای دسترسی به اجزای سخت در دسترس نیاز است، از مزایای بیشتری برخوردار است.

انواع مختلف تورچ جوش تک

چند منظوره به معنای فراتر از محدوده کنترل فرآیند است. سیستم Multilock ما با انعطاف پذیری نهایی طراحی شده است و جوشکاران را قادر می سازد تا بدنه تورچ را بسته به شکل قطعه جوش داده شده و میزان دسترسی آن تغییر دهند. با تعویض بدنه تورچ بینزل با طول و زوایای مختلف، می توانید به نتایج جوشکاری استثنایی دست پیدا کنید، مهم نیست که کار چقدر سخت است.

Multilock همچنین برای جایگزینی قطعات معیوب بسیار مفید است. به عنوان مثال، اگر بدنه تورچ آسیب دیده باشد، اما کوله پشتی آن کاملاً خوب است، به لطف اتصال چند قفل، بدنه تورچ بینزل به تنهایی را می توان به سرعت و به راحتی تغییر داد. همچنین گردن تورچ به لطف این اتصال ویژه می تواند تا 360 درجه بچرخد. به عنوان مثال، چرخاندن آن 180 درجه به سمت بالا باعث می شود که کارهای جوشکاری را در موقعیت سربار، بدون ذکر ارگونومی، آسان کنیم. عملکرد ماشه تورچ به همان صورت باقی می ماند. توجه داشته باشید که هنگام نصب سیستم Multilock، باید از کوله پشتی گاز محافظ Multilock نیز استفاده کنید.

همانطور که دیدیم، اکثر کارهای جوشکاری با قوس محافظ گاز نیاز به تورچ جوش MIG/MAG جهانی دارند، در حالی که برخی دیگر به گزینه تخصصی تری نیاز دارند. در Fronius، ما طیف گسترده ای از تورچ بینزل با کیفیت برتر را ارائه می دهیم، بنابراین مطمئناً انتخاب مناسب را برای منبع تغذیه و فرآیند خود پیدا خواهید کرد.

Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

تورچ های جوشکاری

این تورچ بینزل جوشکاری MIG/MAG سرد شده با مایع بخشی از سیستم یکپارچه ما هستند. آنها با سایر اجزای EWM هماهنگ شده اند و این ترکیب تضمین می کند که قابلیت عملکرد کامل منابع برق در فرایند جوشکاری قرار می گیرد. استحکام و دوام فوق العاده باعث کاهش سایش و هزینه قطعات یدکی می شود. راهنمای جداگانه گاز محافظ، تلفات گاز را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد، مصرف را کاهش می دهد و از مشکلات فرآیند جلوگیری می کند. هزینه های چرخه عمر نسبتاً پایین است، که باعث استهلاک سریع می شود.

تورچ بینزل جوشکاری گاز و آب سرد شده با سایر اجزای EWM هماهنگ هستند و این ترکیب تضمین می کند که قابلیت عملکرد کامل منابع قدرت در فرایند جوشکاری قرار می گیرد. استحکام و دوام فوق العاده باعث کاهش سایش و هزینه قطعات یدکی می شود. راهنمای جداگانه گاز محافظ همچنین تلفات گاز را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد، باعث کاهش مصرف و جلوگیری از مشکلات فرآیند می شود. هزینه های چرخه عمر نسبتاً پایین است، که باعث استهلاک سریع می شود.

تورچ جوشکاری TIG از AC به DC از تورچ بینزل جوشکاری TIG با گاز سرد یا آب سرد تا تورچ های سیم سرد، سیم داغ یا جوش نقطه ای. شما تجهیزات مناسب برای کارهای جوشکاری خود را در اینجا پیدا خواهید کرد. تورچ جوشکاری پلاسما برای شرایط مختلف – از ظریف ترین کارهای جوشکاری روی ورق های نازک فلزی گرفته تا جوشکاری ایمن و پایدار روی ورق های ضخیم تر – تورچ جوشکاری پلاسما تا حداکثر 200 آمپر ظرفیت دما دارد.

سؤالات متداول

بله. کلیه محصولات عرضه شده در وبسایت بهجوش مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا بوده وو با اطمینان خاطر میتوانید آنها را خریداری نمایید.

وبسایت بهجوش خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و آموزش کار با وسیله را به شما آموزش میدهند.

برای اینکه بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. و محصول خود را انتخاب نمایید. بعد از آن محصول به سبد خرید اضافه میشود و در نهایت این محصول برای شما ارسال خواهد شد.

استخراج بخار جوش از طریق تورچ

استخراج تورچ بینزل یک روش جایگزین برای جذب گازهای جوشکاری در منبع است. گرفتن دودها به طور مستقیم در نقطه تولید آن اغلب با استفاده از هودهای ضبط کننده متحرک انجام می شود، اما این هودها نیاز به تغییر موقعیت مکرر دارند. هنگامی که جوشکار با قطعات بلند و بزرگ کار می کند، هنگامی که تغییر موقعیت کار را مختل می کند و همچنین به دلیل طول بازو می تواند محدوده استخراج داشته باشد، این می تواند یک مشکل باشد. بنابراین، راه حل فرایندهای جوشکاری مستمر سیم استفاده از استخراج بخار بر روی تورچ است.

اولین راه حل تورچ در دهه 1980 معرفی شد و سالهاست تورچ بینزل با استخراج یکپارچه برای کاربر دست و پا گیر و مزاحم هستند. امروزه تولیدکنندگان تورچ با سرمایه گذاری در توسعه محصول تورچ های سبک تر و ارگونومیک تری ارائه می دهند و بنابراین برای کاربر قابل قبول تر است. همچنین تورچ های مدرن میزان جذب بسیار بالایی را با استفاده از جریان هوای نسبتاً کم ارائه می دهند، این به معنای حداقل اختلال در گازهای محافظ است و بنابراین آسیبی به تمامیت جوش وارد نمی کند.

تکنولوژی

تورچ های جوشکاری با استخراج دود یکپارچه، بخارات را مستقیماً در منبع، بر روی استخر جوشکاری، جذب می کنند. استخراج از طریق دهانه های نازل در انتهای تورچ انجام می شود و دودها از طریق شیلنگ ها به داخل کلکتور منتقل می شوند. برای استخراج و تصفیه مناسب بخارات، تورچ بینزل باید به یک سیستم خلاء بالا متصل شود. دستگاه – قابل حمل یا مرکزی – خلاء تورچ را تامین می کند، بخارات را جمع آوری و فیلتر می کند و هوای پاک را به کارگاه باز می گرداند.

 

تورچ ماکسی 4000 | جوشکاری co2

صنایع جوشکاری بهجوش

مزایای استخراج تورچ با سیستم های خلاء بالا

استخراج همیشه در منبع بخار است و در همه موقعیت های جوشکاری، نیازی به برخورد با هودهای گیرنده نیست. زمان بهبود قوس، افزایش بهره وری. پایین بودن میزان بالای عصاره خلاء به معنی هزینه کم انرژی برای عملکرد سیستم است. تورچ های جدید با استخراج یکپارچه سبک، قوی و قابل حرکت هستند. در شرایط بیش از 10 امتیاز، استخراج تورچ از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

انواع تورچ اکسی استیلن

تورچ بینزل جوشکاری (گاهی اوقات “دمنده” نامیده می شود) و تورچ برش (که گاهی اوقات به اشتباه “تورچ سوزان” نامیده می شود) هر کدام برای یک هدف خاص طراحی شده اند. این تورچ ها از نظر ساختاری تا حدودی مشابه هستند، اما یک تورچ برش با یک شیر کنترل جداگانه برای تنظیم جت اکسیژن برای برش ارائه شده است. این تورچ ها در اندازه ها و طرح های مختلف بسته به کاربرد مورد نظرشان وجود دارند. از دو نوع تورچ جوشکاری و برش معمولاً استفاده می شود. آنها نوع فشار مثبت هستند (همچنین به عنوان تورچ با فشار مساوی یا فشار متوسط ​​شناخته می شوند) و نوع انژکتور.

تورچ های جوش با فشار مثبت

در تورچ فشار مثبت، اکسیژن و گاز سوخت در تورچ مخلوط شده و در انتهای نوک تورچ سوزانده می شود. تورچ بینزل از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است. طراحی تورچ های فشار مثبت مستلزم آن است که اکسیژن و گاز سوخت تحت فشار کافی برای وارد کردن آنها به محفظه اختلاط، تامین شود. این بدان معناست که تورچ های فشار مثبت به منابع سیلندر یا منیفولد نیاز دارند و نمی توان آنها را با ژنراتورهای گاز کم فشار استفاده کرد. تورچ بینزل برای نشان دادن محفظه اختلاط و مجاری گاز بریده شده است. تورچ ها از مواد مختلفی از جمله برنج، آلومینیوم و/یا فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. قطعات مختلف با نخ و نقره به هم چسبیده اند.

Untitled-1

شیرهای دستی یا در انتهای تورچ بینزل جایی که شیلنگ ها به بدن تورچ متصل می شوند، یا در انتهای نوک بدنه تورچ قرار دارند. شیرهای تورچ عموماً دارای طرح سوزن و صندلی یا توپ و صندلی هستند، شیرهای دستی عمدتا برای خاموش کردن گاز و روشن کردن آن استفاده می شود. با این حال، بسیاری از جوشکارها از آنها برای سوزاندن (تنظیم جریان نهایی) گازهایی که به تورچ تغذیه می شوند، استفاده می کنند. ساخت تورچ جوشکاری با فشار متوسط ​​متوسط ​​را نشان می دهد. تورچ سبک با نوک های مختلف را نشان می دهد.

محفظه اختلاط معمولاً در داخل بدنه تورچ قرار دارد، اگرچه برخی تورچ ها اتاق مخلوط را در لوله تورچ گنجانده اند. گازها از طریق دو لوله برنجی یا فولادی ضد زنگ که از دریچه های تورچ بینزل منتقل می شوند به این محفظه تغذیه می شوند. اندازه و طراحی محفظه اختلاط بستگی به اندازه تورچ دارد. برخی از طرح های تورچ اندازه و شکل محفظه مخلوط را همزمان با تغییر نوک تغییر می دهند. هرگز نباید از دریچه ها و اتاق ها سوء استفاده کرد. دهانه یا سوراخ حفر شده در نوک باید اندازه دقیق داشته باشد. اندازه یا شماره نوک معمولاً روی نوک مهر می شود. شماره نوک اندازه دهانه و حجم نسبی گازهایی را که اجازه می دهد از طریق نوک جریان یابد نشان می دهد. نوک ها معمولاً از مس ساخته می شوند، اما برخی از نوک ها نیکل اندود شده اند تا گرما را منعکس کرده و خنک تر بمانند. در این متن، اندازه نوک تورچ بینزل با اندازه مته های شماره نشان داده شده است.

تورچ های جوشکاری نوع انژکتور

تورچ بینزل جوشکاری انژکتوری (فشار کم) بسیار شبیه تورچ با فشار مثبت است. با این حال، ساختار داخلی تورچ انژکتوری تا حدودی متفاوت است. ویژگی اصلی تورچ انژکتوری توانایی عملکرد آن با استفاده از فشار بسیار پایین استیلن است. به طور کلی، فشار استیلن صرف نظر از اندازه نوک یا ضخامت فلز جوش داده شده، ثابت می ماند.

قابلیت کارکرد این تورچ با فشار استیلن پایین دارای مزایای خاصی است. اگر استیلن توسط ژنراتور استیلن فشار پایین که استیلن را با فشار تقریبا 1/4 psig (1.7kPa) تأمین می کند تامین می شود، باید از تورچ تزریق استفاده شود. تورچ بینزل انژکتوری این مزیت را دارد که بتواند آخرین بقایای استیلن را از سیلندر بیرون بکشد، که تورچ فشار مثبت قادر به انجام آن نیست. این باعث کاهش ضایعات می شود.

ساختار داخلی قسمت محفظه مخلوط تورچ جوشکاری نوع انژکتوری را نشان می دهد. خط اکسیژن از طریق یک جت که توسط گذرگاه استیلن احاطه شده است وارد محفظه اختلاط می شود. با عبور اکسیژن از جت، استیلن را به همراه خود می کشد (تزریق می کند). دست زدن به سوپاپ ها و دیگر عملیات تورچ تقریباً مشابه تورچ فشار مثبت است. لازم به ذکر است که فشار اکسیژن مورد استفاده در این تورچها بطور قابل ملاحظه ای بیشتر از تورچ بینزل نوع فشار مثبت است. تنظیمات تورچ توصیه شده توسط سازنده تورچ را دنبال کنید. موادی که برای ساخت تورچ های نوع انژکتوری استفاده می شود معمولاً مشابه آن موادی است که برای ساخت تورچ های فشار مثبت استفاده می شود.

Untitled-1

اندازه گیری و آزمایش گرمایش مطابق با استانداردهای دقیق

حداکثر دوام تورچ بینزل جوشکاری TIG و ایمنی جوشکار با اندازه گیری مقاومت و استحکام مطابق استاندارد IEC-60974-7 تضمین می شود. این استاندارد محدودیت هایی را برای گرمایش تورچ تعیین می کند. دمای دسته مجاز است حداکثر 30 کلوین بالاتر از دمای محیط باشد. با مجموعه کابل، حد مجاز 40 کلوین است.

آزمایش گرمایش، بارهای هر تورچ خاص را تعریف می کند، به عنوان مثال. چه حد مجاز جوشکاری را می توان با تورچ بینزل جوش داد. در آزمایش گرمایش، یک بلوک مسی با آب سرد جوش داده می شود و حرارت تورچ با سنسورهای الکترونیکی اندازه گیری می شود. نقاط مطلوب سنسورها با یک دوربین حرارتی قرار دارند تا اطمینان حاصل شود که تمام نقاط داغ در اندازه گیری ها گنجانده شده است. دمای گرمترین نقطه گزارش شده است. یک آزمایش استاندارد گرمایش تضمین می کند که کارایی جوش تورچ مطابق وعده داده شده است. چرخه اندازه گیری آزمون گرمایش حداقل 30 دقیقه طول می کشد، یا تا زمانی که دما حداکثر تا دو کلوین در ساعت افزایش یابد.

آزمایش مواد مصرفی تورچ جوشکاری

علاوه بر آزمایش های استاندارد اجباری، کمپی آزمایش های اضافی زیادی را برای اطمینان از محصولات با کیفیت بالا انجام می دهد. تورچ بینزل جوشکاری قبل از انتخاب نهایی با چندین کابل ساخته شده از مواد مختلف از تولید کنندگان مختلف مورد آزمایش قرار گرفت. مواد کابل با تأکید بر تعادل بهینه دوام و کشش و در مورد کابل گاز، خلوص گاز محافظ انتخاب شده اند.

مواد مصرفی که نقش مهمی در کیفیت جوش تورچ دارند، مانند تجهیزات لنزهای گازی، از طریق آزمایش های محافظ گاز محافظت می شوند. جریان گاز با استفاده از فناوری تصویربرداری در آزمایشگاه جوشکاری مورد بررسی قرار می گیرد. لنزهای گازی دارای لایه های متعددی از مش پخش کننده گاز هستند که به طور قابل توجهی جریان گاز سطحی را بهبود می بخشد و عملکرد دستگاه جوشکاری را بسیار کارآمد می کند. فیلم زیر تفاوت قابل توجهی بین جریان گاز محافظ تورچ بینزل TIG مجهز به لنز گاز و عملکرد استاندارد بازار نشان می دهد.

چرا از استخراج بخار جوش تورچ استفاده می شود؟

در صورت استفاده صحیح و بدون به خطر انداختن تمامیت جوش، استخراج بخار بر روی تورچ موثرترین کنترل بخار برای جوشکاری MIG است زیرا اکثر بخارات مضر را حذف می کند. تورچ بینزل می تواند به جوش هایی برسد که در آنها بازوهای معمولی استخراج دود وجود دارد.

 

Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

تورچ های MIG با استخراج بخار جوش تورچ

با توجه به تغییرات در انتظارات اجرای HSE در رابطه با کنترل قرار گرفتن در معرض گازهای جوشکاری، از جمله جوشکاری فولادی ملایم، حذف ایمن بخارات جوشکاری در منبع به یک الزام اجباری تبدیل شده است. این طیف کاملاً جدیدی از تورچ های جوشکاری MIG با استخراج بخار جوش تورچ بینزل/استخراج بر روی ابزار/استخراج تورچ جوشکاری راه حلی برای الزامات فعلی HSE ارائه می دهد و بخارات جوش را از نقطه جوش خارج می کند. طبق جدیدترین حقایق مربوط به بخار جوشکاری HSE، این جایی است که غلظت مواد مضر در آن چیزی که “توده بخار” نامیده می شود که بلافاصله از قوس جوش بالا می آید، بیشتر خواهد بود. گفته می شود، یک نکته بسیار مهم هنگام استخراج بخارات جوشکاری مستقیم از تورچ جوشکاری MIG این است که گاز محافظ تحت تأثیر قرار نمی گیرد. حذف گاز محافظ همان طور که می دانیم باعث تخلخل در جوش می شود. این محدوده از تورچ بینزل MIG دارای یک شیر کنترل مکنده بر روی دسته هستند تا میزان جریان استخراج را هنگام جوشکاری تنظیم کنند. این بسیار مهم است، به عنوان مثال هنگام جوشکاری در گوشه ای، و ناحیه اطراف جوش بسیار محدودتر می شود. بسیار مهم است که بین حذف همه دودها که هنوز باعث ایجاد تخلخل نشده اند تعادل مناسبی برقرار شود و این ویژگی منحصر به فرد راه حل این مشکل بالقوه است.

سؤالات متداول

بله. کلیه محصولات عرضه شده در وبسایت بهجوش مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا بوده وو با اطمینان خاطر میتوانید آنها را خریداری نمایید.

وبسایت بهجوش خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و آموزش کار با وسیله را به شما آموزش میدهند.

برای اینکه بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. و محصول خود را انتخاب نمایید. بعد از آن محصول به سبد خرید اضافه میشود و در نهایت این محصول برای شما ارسال خواهد شد.

چرا از استخراج بخار جوش تورچ استفاده می شود؟

در صورت استفاده صحیح و بدون به خطر انداختن تمامیت جوش، استخراج بخار بر روی تورچ موثرترین کنترل بخار برای جوشکاری MIG است زیرا اکثر بخارات مضر را حذف می کند. تورچ بینزل می تواند به جوش هایی برسد که در آنها بازوهای معمولی استخراج دود وجود دارد.

استخراج بخار جوش تورچ چگونه کار می کند؟

تورچ بینزل جوشکاری با استخراج بخار متصل به نوک تورچ، بخارات را مستقیماً در بالای استخر جوشکاری استخراج می کند. نازل انتهای تورچ دارای یک دهانه است که در آن جوش های مضر هنگام جوشکاری خارج می شود. دودها از طریق تورچ مکش می شوند، قبل از آزاد شدن ایمن در کلکتور تصفیه و فیلتر می شوند. استخراج بخار بر روی تورچ موثر تر است زیرا با تفنگ جوش یکپارچه شده است با جوش حرکت می کند. در هر زمان بسیار نزدیک به منبع است. برای جابه جایی استخراج به جوشکار تکیه نمی کند تا جذب بخار خوب حفظ شود. می تواند به جوش هایی برسد که بازوی معمولی نمی تواند.

تورچ ماکسی 4000 | جوشکاری co2

صنایع جوشکاری بهجوش

آیا محدودیتی برای استخراج دود تورچ وجود دارد؟

توصیه می شود که از استخراج دود تورچ همراه با سایر روش های کنترل استفاده شود زیرا همه دودها به عنوان مثال جذب نمی شوند. استفاده از ماسک های جوشکاری با هوا یا اطمینان از تهویه مناسب اتاق. واحد استخراج باید در نزدیکی منطقه جوش قرار گیرد. بنابراین، همیشه هنگام جوشکاری هنگام کار در ارتفاع استفاده نمی شود. تحقیقات نشان داده است که تورچ بینزل هنگام جوشکاری شیار روی سطح صاف (به عنوان مثال پایین، افقی یا عمودی) موثر تر از زمان جوشکاری فیله ای یا جوشکاری شیار در وضعیت سربار است.

 

معایب استخراج بخار جوش تورچ

 • اسلحه MIG سنگین است، جوشکاری طولانی مدت خسته کننده خواهد بود.
 • تفنگ جوشکاری بسیار حجیم است و رسیدن به نقطه جوش را ناخوشایند و دشوار می کند
 • برخی از اسلحه های MIG ممکن است بخارات کافی را خارج نکنند. با این حال، HSE ترکیبی از روش های استخراج دود را توصیه می کند. کف های بسیار نزدیک به محل جوش می توانند منجر به تخلخل در جوش شوند زیرا تفنگ گاز محافظ را استخراج می کند این مسائل احتمالی باید در تصمیمات خرید مورد توجه قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که از تفنگ استخراج بخار مناسب شما استفاده می کنید.

نازل استخراج از نوع MasterWeld

نازل استخراج از نوع MasterWeld که بر روی تورچ نصب شده است، حذف 100٪ بخار جوشکاری را بدون تأثیر بر گاز محافظ تضمین می کند. این کار را با بیرون کشیدن بخارها از اطراف ناحیه جوش انجام می دهد و نه از انتهای نازل گاز.

 

Untitled-1

نحوه انتخاب قدرت تورچ مناسب

هنگام انتخاب تورچ بینزل جوش برای تجهیزات ما، یکی از مهمترین عوامل قدرت تفنگ است، یا همان یک، حداکثر شدت استفاده است که می تواند تحمل کند. اکثر تولیدکنندگان هنگام انتخاب تورچ بینزل مناسب از حداکثر شدت استفاده به عنوان مرجع استفاده می کنند، اما این مرجع باید فقط به عنوان یک مرجع درک شود. شدت در شرایط واقعی به دلایل زیر به میزان قابل توجهی کمتر خواهد بود. مرجع شدت همیشه با گاز حفاظتی 100٪ CO2 گرفته می شود: این گاز قدرت خنک کنندگی بیشتری نسبت به مخلوط آرگون دارد، اما واقعیت این است که CO2 اغلب برای شدت های بالاتر از 150A استفاده نمی شود. با مخلوط گاز حفاظتی Ar + 15-20 CO CO2، ظرفیت به دلیل ظرفیت خنک کننده کمتر تقریباً 20 کاهش می یابد. این نوع مخلوط گاز در بیشتر موارد جوشکاری رایج است، بنابراین این مرجع به کاربرد واقعی نزدیک تر است. علاوه بر این، با جوشکاری قوس بلند (قوس اسپری) یا فرایند کنترل شده آن، قوس پالسی، به دلیل سهم بیشتر گرمای تابشی بر روی قسمت یدکی، ظرفیت تقریباً 30 کاهش می یابد.

تورچ جوشکاری قوس محافظ گاز

نازل تماسی برای انتقال جریان و هدایت سیم در فرایند جوشکاری به مجموعه نازل پیچ می شود. علاوه بر انواع متداول نازل های تماسی. ما نیز انواع خاصی را با توجه به نقشه های شما یا نمونه هایی از مواد مختلف و سطوح مختلف در صورت درخواست تولید می کنیم. ما نازل های گاز را به عنوان نسخه های متصل و پیچ دار تولید می کنیم. در محدوده عملکرد بالاتر، ما با کیفیت خود را توصیه می کنیم. چوب های نازل بر روی گردن مشعل پیچ می شوند و برای توزیع گاز و دریافت قابل اطمینان تماس و نازل گاز استفاده می شوند.

 

Untitled-1
Untitled-1

صنایع جوشکاری بهجوش بزرگترین خط تولید لوازم جوش

وب سایت بهجوش بزرگیترین تولید کننده لوازم جوشکاری co2، ولازم مصرفی جوشکاری آرگون و برشکاری پلاسما است.

سؤالات متداول

بله. کلیه محصولات عرضه شده در وبسایت بهجوش مطابق با استادارد های ترافیمت ایتالیا و اروپا بوده وو با اطمینان خاطر میتوانید آنها را خریداری نمایید.

وبسایت بهجوش خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و آموزش کار با وسیله را به شما آموزش میدهند.

برای اینکه بتوانید محصولات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه نمایید. و محصول خود را انتخاب نمایید. بعد از آن محصول به سبد خرید اضافه میشود و در نهایت این محصول برای شما ارسال خواهد شد.